Krótki wstęp do technologii druku 3D

04 Gru 2017

Chociaż serwis 3D w praktyce działa już czwarty rok, brakuje na nim dość istotnej rzeczy – miejsca gdzie opisane zostałyby wszystkie najważniejsze technologie przyrostowe. Dziś się to zmieniło – w dziale PODSTAWY uruchomiliśmy nową zakładkę w postaci „Rodzaje technologii druku 3D„, gdzie znajdziecie definicje wszystkich kluczowych metod wytwórczych, wykorzystujących technikę addytywną.

Dodatkowo, chcąc uatrakcyjnić to opracowanie, stworzyliśmy prostą i łatwą w zrozumieniu infografikę, na której opisaliśmy wszystkie najważniejsze technologie wraz z sektorami ich wykorzystania oraz wybranymi, najważniejszymi producentami.

Wyróżniliśmy trzy sektory: amatorski, desktopowy i industrialny. Niestety jak się można było tego spodziewać, praktycznie wszystkie technologie proszkowe kwalifikują się do ostatniej, najdroższej kategorii.

Infografikę można pobrać w formacie PDF.

 


O autorze
Paweł Ślusarczyk

Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. oraz Business Development Manager. Posiada ponad 12-letnie doświadczenie w biznesie, zdobyte w branży IT, reklamowej i poligraficznej. Od stycznia 2013 roku związany z drukiem 3D.


ARTYKUŁY POWIĄZANE

Ostatnie komentarze