Arduino

Kategoria: Elektronika 23 lut 2014

Nigdy tak naprawdę nie interesowałem się elektroniką. Co prawda gdzieś w dzieciństwie ojciec podrzucał mi zabawki, w których z gotowych elementów można było budować proste układy elektroniczne, jednak nie zainteresowały mnie one na dłuższą metę. W szkole starałem się ogarnąć fizykę po najmniejszej linii oporu, na studiach elektronika też nie była tym co zajmowało mnie najbardziej. O ile programowaniem na PC zajmowałem się prawie od zawsze, to to, co biega po ścieżkach między układami cyfrowymi było dla mnie kompletną zagadką.

Moja przygoda z “kabelkami” zaczęła się przypadkiem w lipcu 2011, kiedy na spotkaniu Appspiryny na PJWSTK wśród 150 uczestników wylosowałem płytkę Arduino. Akurat wtedy interesowałem się trochę Androidem i byłem w sumie zmartwiony, że nagrodą za udział w konferencji nie był żaden smartfon ani tablet, tylko coś z czym nie miałem bladego pojęcia co zrobić.

Jednak jeszcze tego samego dnia udało mi się odpalić na owej płytce program Blink (czyli Arduinowe Hello World). Od tego momentu poszło już szybko :)

O autorze
Avatar
ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments