Angry Fish z Thingiverse

Kategoria: Projekty 3D 09 mar 2014

Kolejny projekt z Thingiverse – Angry Fish Clip. Wydrukowany na Prime3D z filamentu PLA w ciągu ok. 90 min. Waga przedmiotu razem z gumka to 13 g :)

Ponieważ stół w drukarce jest podgrzewany (przy tym wydruku do 80°C) po zakończeniu drukowania przedmiot pozostaje do niego przyklejony. Żeby przyspieszyć stygnięcie zwykle zdejmuję przyczepioną do stołu szybę razem z wydrukiem – tak wygląda od spodu w trakcie stygnięcia:

Tym razem nie miałem żadnych problemów z odklejaniem przedmiotu od stołu w trakcie drukowania – wygląda na to że wyrównanie stołu względem dyszy przyniosło oczekiwany efekt :) Za to część pierwszej warstwy została wydrukowane z bardzo dużą prędkością – nie wiem dlaczego, ale to raczej kwestia przygotowania przedmiotu do druku (ustawień Slicer’a) niż samej drukarki. Przez to na rybiej żuchwie na drugim zdjęciu widać takie niedokładności:

Same pionowe krawędzie wyglądają nieźle choć też daleko im do ideału :) Zmniejszenie prędkości wydruku powinno tutaj trochę pomóc – tak żeby wyciśnięty z drukarki filament ładniej się układał przy ostrych zagięciach:

Bardzo ładnie wyszły wgłębienia na palce przy rybim ogonie, zwłaszcza że były drukowane prostopadle do stołu. Z kolei nazwa autora projektu (HoloPed) nie wyszła zbyt wyraźnie – tu też warto by spróbować zmniejszyć prędkość wydruku:

Na koniec przy składaniu modelu okazało się że otwór, przez który przechodzi plastikowy nit jest za mały. Niestety to standardowy problem z wielkością otworów – zawsze na wydrukach będą trochę mniejsze niż w projekcie. Warto to uwzględnić podczas rysowania projektu w programie CAD, ew. rozwiercić otwór ręcznie tak żeby miał odpowiednią średnicę.

O autorze
Avatar
ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments