Nowa podstrona “programy”

Kategoria: News Wydarzenia 12 październik 2014

Obok istniejących od jakiegoś czasu podstron Projekty oraz G-code dodałem osobną część poświęconą oprogramowaniu, w mniejszym lub większym stopniu związanemu z drukiem 3D. W zamierzeniu nie będzie to kompletna lista dostępnych narzędzi, a jedynie spis programów których sam używam przy realizacji opisanych na blogu projektów.

Zainteresowanych pełnym, regularnie uzupełnianym spisem oprogramowania odsyłam na stronę Reprap.org – Useful Software Packages.

O autorze
Avatar
ARTYKUŁY POWIĄZANE
7 komentarzy
 1. Nieźle – wygląda na to że gość zrobił mechanikę, elektronikę i jeszcze napisał program sterujący. Choć takie wykorzystanie Raspberry Pi ciągle kojarzy mi się z elektroniką zapinaną na Arduino (jako shield) – myślałbym raczej o wykorzystaniu R-pi Compute Module w jednym miejscu z głównym układem sterującym.

  Swoja droga, strasznie wolno drukuje ta jego drukarka. W osiach x-y napęd jest przenoszony przez śruby a nie przez paski zębate … nie widziałem nigdzie takiej konstrukcji.

  1. W art. pisali, ze wolno drukuje, no optymalizacja to jeszcze troche czasu.
   Wazne jest jedno, to normalny linux. Bez zbednych bajerow. Dla programistów to o wiele łatwiejsze niż bawienie się z arduino i ograniczeniami fizycznymi.
   Do tego wreszcie siec, masa czujnikow (w komorce masz czujnikow od groma a w drukarce, gdzie powinno byc ich duzo nie ma zadnych, krancowki to tylko po to by wiedziec, ze nie wylecialo za obudowe. nie ma zadnych czujnikow).

   Jak by to jeszcze odpalic na edisonie a nie na malince (ale nie wiem czy GPIO wystarczy na tyle silnikow, intel sie nie popisal projektujac )

 2. Z manuala “Variables in OpenSCAD are simply a name followed by an assignment via an expression (but see below for an important note about variables!)”

  Variables are set at compile-time, not run-time

  Because OpenSCAD calculates its variable values at compile-time, not run-time, the last variable assignment will apply everywhere the variable is used […]

  It may be helpful to think of them as override-able constants rather than as variables.

  Jak widać jednak nie sa to zmienne. Wlasnie o to chodzi by od razu napisac uzytkownikom, ze to sa stale i tak o nich trzeba myslec bo po zamianie (uruchomieniu) nie da sie ich juz zmieniac. Niech ludzie sie nie przekopuja przez instrukcje by to odkryc.

  Swoja droga to strasznie dziwaczne.

Leave a reply