Nowa podstrona “programy”

Kategoria: News Wydarzenia 12 paź 2014

Obok istniejących od jakiegoś czasu podstron Projekty oraz G-code dodałem osobną część poświęconą oprogramowaniu, w mniejszym lub większym stopniu związanemu z drukiem 3D. W zamierzeniu nie będzie to kompletna lista dostępnych narzędzi, a jedynie spis programów których sam używam przy realizacji opisanych na blogu projektów.

Zainteresowanych pełnym, regularnie uzupełnianym spisem oprogramowania odsyłam na stronę Reprap.org – Useful Software Packages.

O autorze
Avatar
ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
coremi166coremi
9 lat temu

Zobaczhttp://picoboard.pl/raspberry-pi-kontroluje-drukarke-3d/
Nareszcie ekran, gpu i procesor. Trochę czasu i zacznie to wyglądać

Krzysztof Matusiewicz

Nieźle – wygląda na to że gość zrobił mechanikę, elektronikę i jeszcze napisał program sterujący. Choć takie wykorzystanie Raspberry Pi ciągle kojarzy mi się z elektroniką zapinaną na Arduino (jako shield) – myślałbym raczej o wykorzystaniu R-pi Compute Module w jednym miejscu z głównym układem sterującym.

Swoja droga, strasznie wolno drukuje ta jego drukarka. W osiach x-y napęd jest przenoszony przez śruby a nie przez paski zębate … nie widziałem nigdzie takiej konstrukcji.

skleroza
9 lat temu

W art. pisali, ze wolno drukuje, no optymalizacja to jeszcze troche czasu.
Wazne jest jedno, to normalny linux. Bez zbednych bajerow. Dla programistów to o wiele łatwiejsze niż bawienie się z arduino i ograniczeniami fizycznymi.
Do tego wreszcie siec, masa czujnikow (w komorce masz czujnikow od groma a w drukarce, gdzie powinno byc ich duzo nie ma zadnych, krancowki to tylko po to by wiedziec, ze nie wylecialo za obudowe. nie ma zadnych czujnikow).

Jak by to jeszcze odpalic na edisonie a nie na malince (ale nie wiem czy GPIO wystarczy na tyle silnikow, intel sie nie popisal projektujac )

skleroza
9 lat temu

co bym dodał.
jakies nalepki ikonki,
komercyjny soft
jaki system
twoja ocena nie cena ;-)
mimo wszystko dodałbym blendera

Krzysztof Matusiewicz

Niezły pomysł – w wolnej chwili dodam takie informacje.

skleroza
9 lat temu

Z manuala “Variables in OpenSCAD are simply a name followed by an assignment via an expression (but see below for an important note about variables!)”

Variables are set at compile-time, not run-time

Because OpenSCAD calculates its variable values at compile-time, not run-time, the last variable assignment will apply everywhere the variable is used […]

It may be helpful to think of them as override-able constants rather than as variables.

Jak widać jednak nie sa to zmienne. Wlasnie o to chodzi by od razu napisac uzytkownikom, ze to sa stale i tak o nich trzeba myslec bo po zamianie (uruchomieniu) nie da sie ich juz zmieniac. Niech ludzie sie nie przekopuja przez instrukcje by to odkryc.

Swoja droga to strasznie dziwaczne.

Krzysztof Matusiewicz

Stałe które można zmienić w pętli funkcją assign. Hm, to też nie jest proste. Jak ktoś będzie chciał tego używać, i tak będzie musiał doczytać jak to działa.