Wydruki z PORO-LAY

Kategoria: Materiały do druku 3D Testy 03 paź 2014

Kilka tygodni temu otrzymałem od get3d.pl próbki materiału Poro-Lay – stosunkowo nowego rodzaju filamentu o dość ciekawych właściwościach. W stanie “surowym” materiał ten jest nieco giętki i posiada przyjemną, nieco chropowatą matową fakturę. Ogólnie nie jest jednak rozciągliwy i bardziej przypomina ABS niż gumę. Za to obiekty wytworzone z niego, po umieszczeniu na jakiś czas w wodzie stają się miękkie i elastyczne. Mimo że jest to eksperymentalny materiał i producent zastrzega, że nie udziela pomocy w korzystaniu z niego, w porównaniu z innymi nietypowymi filamentami używanie go nie jest szczególnie trudne. O tym jak Poro-Lay zachowuje się podczas druku oraz późniejszej obróbki miałem okazję się niedawno sprawdzić na własnej drukarce.

Dalsza część tekstu – na http://centrumdruku3d.pl/wydruki-poro-lay/

O autorze
Avatar
ARTYKUŁY POWIĄZANE
4 komentarze
  1. Zamieszczajac oryginalny tekst u kogos uzalezniasz sie od niego. Jesli strona bedzie miała reorganizacje lub linki inną postać (strona nie będzie działać) czytelnik będzie zagubiony.

    1. Świeżo po wydrukowaniu i wypłukaniu tak, jednak wydruki które wykonałem prawie 2 lata temu w ramach powyższych testów są już dosyć twarde i nie przepuszczają powietrza.

Leave a reply