Kilka wydruków z Thingiverse
Większość czasu w temacie druku 3D poświęcam na różnego rodzaju eksperymenty – zarówno z filamentami, oprogramowaniem, różnymi sposobami wykańczania wydruków jak również z drukowaniem wymyślonych przez siebie przedmiotów. Są to działania dość czasochłonne i prawie zawsze wiążą się z wieloma nieudanymi próbami, włączając w to liczne przerwane oraz niepoprawne wydruki które często trafiają do kosza. Czasem jednak zdarza się wydrukować coś na szybko za pierwszym podejściem – niekiedy jest to prosty model narysowany w ciągu kilkunastu minut w CADzie, lub (najczęściej) jakiś przedmiot znaleziony na Thingiverse. Poniżej kilka zdjęć i krótkich opisów ostatnich moich znalezisk z tego serwisu.
Rool Top Box
Jednym z ostatnio wydrukowanych przedmiotów jest zasuwane pudełko do przechowywania różnych drobiazgów. Ciekawostką jest to, że klapka w miejscu poprzecznych wyżłobień ma grubość pojedynczej warstwy (standardowo 0.2 mm) dzięki czemu jest bardzo elastyczna. Montaż przedmiotu jest niestety nieco kłopotliwy – dwie części głównego elementu muszą być złączone za pomocą kleju i lepiej to zrobić dosyć dokładnie. Po złożeniu całość klapkę trzeba trochę rozruszać (polecam też nieco spłaszczyć ją w slicerze, tak żeby łatwiej weszła w rowki po obu stronach pudełka).
Przedmiot bardzo fajnie wygląda przy użyciu Laywooda lub innego drewnopodobnego filamentu (ostatnie zdjęcie pochodzi z http://www.thingiverse.com/thing:51775).
Źródło: Rool Top Box – round
Dust Filter
Jedno z rozwiązań służących do czyszczenia filamentu z kurzu i innych zabrudzeń, tuż zanim zostanie on przetopiony w głowicy drukarki. Niewielkie pudełko drukowane jest w całości, razem z łączącym obie połówki zawiasem (jest to jedno z moich ulubionych rozwiązań jeśli chodzi o druk złożonych modeli). W pudełku należy umieścić przycięty kawałek gąbki. Całość wyposażona jest w solidny zatrzask.
Źródło: Filament Dust Filter
Twisted Brick
Nieco z innej beczki – kolejny przedmiot to kolczyki w kształcie skręconych klocków Lego. Mimo że filament PLA, z którego zostały wydrukowane po zanurzeniu w gorącej wodzie dałoby się nieco zdeformować, to tutaj elementy były już skręcone w źródłowym modelu. Jak widać geometria przedmiotu jest dość skomplikowana i mimo zastosowania cienkiej warstwy (0.1 mm) niestety na wydrukach widać trochę niedokładności.
Cable Holder
Są to niewielkie zaczepy do przyklejenia np. do stołu, zapobiegające samoistnemu zsuwaniu się kabli. Kilka w nich wykonałem w nieco mniejszej skali – tak żeby pasowały do cieńszych przewodów. Przed wydrukiem warto wyposażyć się w dwustronną, piankową taśmę klejącą.
Po więcej zdjęć modeli, które miałem okazję u siebie wydrukować odsyłam na mój profil na Thingiverse.
http://www.architecturendesign.net/27-clever-inventions-to-make-your-life-a-lot-easier/
może będzie to dla Ciebie inspiracją. taka podlewaczka czy pojemnik na pistacje