Nowy rozdział na 3D w praktyce

Kategoria: Wydarzenia 30 kw. 2017

23 lutego 2014 r., na nikomu jeszcze nieznanym, świeżo założonym blogu elektronika3d.blogspot.com opublikowałem swój pierwszy wpis. Ów serwis, mający traktować przynajmniej w połowie o elektronice i mikrokontrolerach, szybko zmienił nazwę na “Druk 3D w praktyce”. Przez prawie dwa i pół roku pisałem w nim o swoich eksperymentach z technologią druku przestrzennego – poznawaną zupełnie od zera, na samodzielnie złożonej (i ulepszanej) drukarce 3D Monkeyfab PRIME. Z olbrzymią pasją, przy realizacji różnych własnych projektów, odkrywałem nowe zastosowania tej technologii. O tym, jak od strony „domowego” użytkownika wygląda praca z drukiem 3D oraz o wszystkich swoich sukcesach i porażkach na bieżąco pisałem w kolejnych artykułach. Nie będę ukrywał, że miałem z tym mnóstwo świetnej zabawy.

Jednak jak każde hobby, tak i druk 3D oraz prowadzenie niniejszego bloga wymagało poświęcania sporej ilości czasu. W związku z różnymi zmianami w moim życiu i nowymi tematami, którymi chciałem się zająć, w pewnym momencie zdecydowałem się odłożyć go trochę na bok. Choć sama drukarka 3D nadal od czasu do czasu dostaje jakiś nowy projekt do wykonania, musiałem odpuścić regularne pisanie nowych artykułów.

Dziś z dużą satysfakcją oddaję blog pod opiekę CD3D Sp. z o.o. – wydawcy Centrum Druku 3D. Niezmiernie mnie cieszy, że w ten sposób stworzony przeze mnie serwis będzie się dalej rozwijał (i to zapewne w dużo większym tempie niż do tej pory). Przed Wami – czytelnikami 3D w praktyce – dużo więcej ciekawych treści dotyczących niskobudżetowego druku 3D, relacji z tworzenia autorskich projektów, testów drukarek 3D, filamentów i dodatków oraz wszelkich eksperymentów z tą technologią!

Dziękuję Wam serdecznie za fantastycznie spędzone trzy lata i wierzę, że znajdę jeszcze w przyszłości chwilę, aby podzielić się z Wami jakimiś przemyśleniami na temat druku 3D.

O autorze
Avatar
ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments