Autodesk Fusion 360 integruje się z bibliotekami modeli TraceParts

Kategoria: Programy i strony www 24 maj 2017

Autodesk Fusion 360 – jeden z najpopularniejszych programów inżynieryjnych do projektowania, posiada od niedawna nową funkcję w postaci integracji z bibliotekami modeli zapewnianymi przez TraceParts. Co ważne, nowa funkcjonalność nie wymaga instalowania żadnej dodatkowej wtyczki, tylko jest obsługiwana z poziomu przeglądarki internetowej.

TraceParts to jeden z największych na świecie dostawców projektów cyfrowych dla inżynierów. Jest częścią założonego w 1989 r. Trace Group i oferuje olbrzymie biblioteki części CAD, komponentów elektronicznych oraz samych schematów elektronik, jak również konfiguratorów produktów. Za pomocą katalogów części producenci i konstruktorzy mają łatwy dostęp do poszukiwanych rozwiązań, jak również mogą nawiązywać kontakty biznesowe z poziomu platformy. W bazie TraceParts można znaleźć ponad 100 milionów modeli i specyfikacji technicznych, które są dostępne do pobrania za darmo.

Chociaż Autodesk Fusion 360 ma już dostępy do różnych baz danych projektów CAD (m.in. do popularnego McMaster-Carr), integracja z TraceParts otwiera drogę do łatwego i szybkiego pozyskiwania danych głównie od europejskich dostawców. Tak jak wspomniałem we wstępie, aby korzystać z nowych bibliotek, nie trzeba instalować żadnych pluginów – jest to dużo prostsze…

Mając otwarty program, należy wejść do biblioteki TraceParts, odnaleźć poszukiwaną część, a następnie rozwinąć listę rozwijaną i zaznaczyć format Fusion 460. Użytkownik otrzymuje dwie opcje otwarcia pliku w programie – albo w nowym oknie, albo w oknie, w którym właśnie pracujemy.

Chociaż funkcjonalność jest nowa dla użytkowników Autodesk Fusion, TraceParts pozwala na eksport modeli do olbrzymiej liczby formatów – w tym do 3MF i STL. Model można też zlecić do wydrukowania.

Źródło: www.develop3d.com

O autorze
Paweł Ślusarczyk

Prezes zarządu i Business Development Manager w CD3D Sp. z o.o. Od stycznia 2013 roku związany z branżą druku 3D.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments