Nowa seria superwydajnych komputerów DELL Precision na 20-lecie istnienia marki

Kategoria: Programy i strony www 02 sie 2017

W celu upamiętnienia 20-lecia istnienia komputerów z serii Dell Precision została zaprezentowana nowa linia produktów tej marki.

Omawiane stacje robocze będą oparte o procesory Intel Xeon z serii Skylake-SP, które weszły do sprzedaży w lipcu br. Wielordzeniowość tych procesorów  (do 28 rdzeni i 56 wątków) jest kluczem do zapewnienia wysokiej wydajności w  zastosowaniach profesjonalnych.

Zaprezentowano łącznie 5 maszyn:

Jednosocketowa Precision 5820 Tower zapewniająca wsparcie dla kart graficznych od AMD Radeon Pro™ i NVIDIA Quadro® professional Graphics o łącznym poborze prądu do 600 W. Umożliwia to zainstalowanie dwóch kart graficznych na magistrali PCI-E trzeciej generacji. Stację roboczą można wyposażyć  do 256 GB pamięci ram w 8 slotach o taktowaniu 2666 Mhz.

Dwusocketowe konfiguracje Precision 7820 Tower oraz Precision 7920 Tower. Obie konstrukcje zapewnią odpowiednio 500 W i 750 W mocy dla kart graficznych. Pierwsza konfiguracja klasuje się  podobnie jak w Precision 5820 Tower za wyjątkiem możliwości wyposażenia w większą ilość pamięci ram – 384 GB.  Dzięki większej ilości prądu jaką może dostarczyć Precision 7920 Tower można zainstalować 3 karty graficzne lub nawet 4 w wersji nisko energetycznej. Ilość slotów na pamięć Ram również jest większa – 24 sloty, co umożliwi zainstalowanie do 3 Tb pamięci.

Ostatnią konstrukcją stacjonarną jest Precision 7920 Rack. W przeciwieństwie do pozostałych, jest ona przeznaczona do montażu w szafach i jest przystosowana do pracy ciągłej. Może zapewnić 900 W mocy dla kart graficznych. Pozostałe parametry są identyczne w wersji tower.

Zaprezentowano również mobilną stację roboczą w edycji limitowanej Dell Precision 5520 mobile workstation. Całość wyposażona została w procesory 7th Gen Intel® i karty graficzne NVIDIA® Quadro® M1200 professional graphics wyposażone w 4 GB pamięci. Całość doprawiona dużą ilością pamięci Ram (do 2 TB) zapewni wydajność na najwyższym poziomie.

Przeprojektowane obudowy stacji roboczych zapewniają znakomity przepływ powietrza dzięki konstrukcji wielokanałowej, co pozytywnie wpływa na temperatury pracy podzespołów i obniża generowany przez układy chłodzenia hałas. Przebudowa obudowy zaowocowała zainstalowaniem panelu przedniego “FlexBays” wspierającego liczne moduły od dysków wymiennych po czytniki kart (CAC/PIV). Przestrzeń dyskowa prezentuje się imponująco i w każdej stacji roboczej można zainstalować łącznie 24 Tb, oprócz modelu Precision 7920 gdzie można podwoić tą wartość.

Wszystkie konfiguracje dostępne będą od października 2017 r.

Źródło: www.dell.com via www.develop3d.com

O autorze
Avatar

Pasjonat nowoczesnych technologii, zapalony majsterkowicz, fan zaawansowanych technologii obróbki materiałów. Entuzjasta komputerów i gier komputerowych.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
JohnyPomylony
JohnyPomylony
6 lat temu

yyyyy… serio?