HP prezentuje nową odsłonę komputerów z rodziny HP Z Workstation

Kategoria: Programy i strony www 13 wrz 2017

HP całkowicie przeprojektował swoją stacjonarną rodzinę HP Z Workstation, wprowadzając trzy nowe maszyny, nawiązujące wyglądem do urządzenia HP Z2 Mini. Stacje robocze o symbolach HP Z8, Z6 i Z4 zostały wyposażone również nowe podzespoły, w tym procesory Intel Xeon Scalable oraz architekturę pamięci sześciu kanałów. Producent zwiększył także zabezpieczenia komputerów oraz możliwość ich rozbudowy.

Pierwszą, rzucającą się w oczy zmianą jest nowy, industrialny design. Nowe obudowy nie zostały zaprojektowane wyłącznie aby wyglądać dobrze – aluminiowe uchwyty ułatwiają przenoszenie komputerów, a zmodyfikowane wloty mają poprawić przepływ powietrza w ich wnętrzu.

HP Z8 cechuje się nowym systemem chłodzenia, który przenosi świeże powietrze na drugi procesor, zamiast przetwarzać ciepłe powietrze wydalone z kanału na pierwszym CPU. HP Z4 posiada znacznie mniejsze obudowy dla skomplikowanych obszarów roboczych i nowy filtr pyłu dla środowiska przemysłowego, który został po raz pierwszy wprowadzony w HP Z240.

Siłą napędową nowych stacji roboczych są nowe procesory Xeon Scalable firmy Intel. HP Z6 i Z8 obsługują dwa takie procesory nowej generacji, które z maksymalnie 28 rdzeniami na procesor sprawiają, że są idealnym rozwiązaniem do pracy z dużą ilością wątków, takich jak renderowanie czy symulacja. Wsparcie dla sześciokanałowej pamięci 2,666 MHz powinno również przyczynić się do zwiększenia wydajności w aplikacjach korzystających z I / O o dużej przepustowości, takich jak FEA czy CFD. Z6 może obsługiwać do 384 GB, podczas gdy Z8 może pracować aż do 3 TB, umieszczając na nich wszystkie moduły DIMM 128 GB we wszystkich 24 gniazdach.

HP Z4 jest dedykowanym procesorem jednoprocesorowym z obsługą jednego procesora Intel Xeon Scalable z 10 rdzeniami. Posiada 4-kanałową pamięć 2 666 MHz o pojemności do 256 GB.

HP nie przedstawił szczegółów z jakich GPU będzie korzystać, ale najprawdopodobniej będzie to bardzo szeroki wybór opcji zarówno z Nvidii (Quadro), jak i AMD (Radeon Pro). HP Z6 i Z8 mogą pomieścić do trzech płyt o podwójnej wysokości, takich jak Nvidia Quadro P6000, a Z4 może obsługiwać dwie.

Obudowa HP Z8 została zaprojektowana w taki sposób, aby zachować siedem gniazd PCIe o pełnej długości, zarezerwowanych dla GPU. W tym celu stworzono dwa wewnętrzne gniazda PCIe dla specjalistycznych płyt dodatkowych, takich jak moduł sieciowy 10 GbE, który jest dostępny jako opcja, zamiast standardowych portów Dual 1GbE. Szybki transfer danych może być obsługiwany przez USB 3.1 G2 typu C, a także opcjonalny Thunderbolt 3.

HP kładzie duży nacisk na bezpieczeństwo danych, więc nowe stacje są wyposażone w wiele rozwiązań działających pod kontrolą systemu operacyjnego, zanim zostaną jeszcze uruchomione. Obejmuje to HP SureStart (samonaklejący się system BIOS, który oferuje wykrywanie włamań), HP Client Security Suite i HP Secure Erase, które nadpisują pięć razy dane na każdej wycofanej stacji roboczej, co zapewnia, że ​​wszystkie dane są bezpiecznie usuwane i ich odzyskanie jest niemożliwe.

HP zaprezentowało również sześć nowych monitorów HP Z o rozmiarach od 21,5″ do 27″. Wśród nich wyróżnia się zwłaszcza nowy ekran HP Z38c Curved Display, oferujący niezrównaną przestrzeń roboczą. Posiada przekątną 37,5″ i ma szeroki współczynnik kształtu na poziomie 21:9 oraz rozdzielczość 4K (3.840 x 1600).

Nowe stacje robocze HP Z8 i HP Z6 będą dostępne w sprzedaży w październiku br., a HP Z4 w grudniu br.

Źródło: www.develop3d.com

O autorze
Paweł Ślusarczyk

Prezes zarządu i Business Development Manager w CD3D Sp. z o.o. Od stycznia 2013 roku związany z branżą druku 3D.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments