TOP 10 najchętniej czytanych artykułów 2017 roku na 3D W PRAKTYCE

Kategoria: Rankingi i zestawienia 01 sty 2018

Od samego początku istnienia, 3D w praktyce należało do grona najlepszych i najpoczytniejszych serwisów poświęconych technologiom przyrostowym w Polsce. Rozwijany początkowo przez Krzysztofa Matusiewicza blog, został przejęty i reaktywowany przez CD3D w maju 2017 roku. Od tamtej pory wiele się na nim zmieniło – począwszy od szaty graficznej, a skończywszy na dużo bardziej zróżnicowanych treściach, gdzie oprócz pracy z drukarkami 3D prezentujemy także inne obszary fabrykacji jak np. plotowanie laserowe.

Od maja 2017 roku na łamach 3D w praktyce opublikowaliśmy łącznie 110 artykułów, co stanowi 44% wszystkich artykułów do tej pory tu opublikowanych. Oto dziesięć najpopularniejszych i najchętniej czytanych artykułów minionego roku…

1. Panowin F1 – montaż supertaniej drukarki 3D i pierwsze wrażenia

Panowin F1 to tania, chińska drukarka 3D produkcji Panowin Technologies, charakteryzująca się fantastycznym stosunkiem ceny do jakości wykonania oraz efektów pracy. Wykorzystuje autorskie oprogramowanie Pango, które należy do grona najciekawszych slicerów w druku 3D typu FDM. W artykule opisaliśmy relację z montażu drukarki 3D oraz pierwsze efekty pracy z nią.

2. CASE STUDY: skanowanie 3D i druk 3D w kryminalistyce

Case study opisujące wykorzystanie technologii skanowania 3D oraz druku 3D w pełnym kolorze w technologii CJP, przy badaniu i tworzeniu odcisków butów na potrzeby kryminalistyki.

3. Prototyp implantu kości żuchwy

Case Study prezentujące drukowanie skomplikowanych modeli anatomicznych na drukarce 3D Ultimaker 3 dla Pracowni Indywidualnych Implantów Medycznych łódzkiego Bionanoparku.

4. Skaner 3D na korbkę, czyli jak wydrukowaliśmy sobie darmową wersję Pixelio

W ramach testowania druku 3D z ABS na Ultimakerze 3 wykonaliśmy prosty, amatorski skaner 3D, wykorzystujący w pracy smartfon. Przetestowaliśmy go także w akcji (chociaż rezultaty zgodnie z przewidywaniami nie rzucały na kolana…).

5. Czyszczenie modułów drukujących w Ultimakerze 3

Tutorial prezentujący czyszczenie głowic drukujących na Ultimakerze 3 przy wykorzystaniu dedykowanej opcji w firmware drukarki 3D.

6. Obudowa do Banana Pi

Tutorial prezentujący projektowanie i drukowanie obudowy do popularnego Banana Pi przy pomocy Autodesk 123Design i Panowin F1.

7. Projekt tygodnia – szachy

Tutorial prezentujący wykonanie kompletu figur szachowych, wydrukowanych z żywicy światłoutwardzalnej na drukarce 3D Liquid Crystal oraz szachownicy wyplotowanej z drewna za pomocą plotera laserowego.

8. Druk 3D z ABS i PVA na Ultimakerze 3

Test drukowania z ABS i materiału podporowego PVA na Ultimakerze 3.

9. Stoper do drzwi tarasowych

Szybki i prosty tutorial prezentujący wykonanie stopera do drzwi balkonowych / tarasowych, wydrukowanego przy pomocy drukarki 3D Zortrax M200.

10. Tronxy X1 – relacja z montażu drukarki 3D za 480 PLN!

Relacja z montażu supertaniej, kosztującej mniej niż 500 PLN, chińskiej drukarki 3D Tronxy X1.

 

O autorze
Paweł Ślusarczyk

Prezes zarządu i Business Development Manager w CD3D Sp. z o.o. Od stycznia 2013 roku związany z branżą druku 3D.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments