Monoprice wprowadza do oferty drukarki 3D dla sektorów Edukacja/Biznes

Kategoria: Amatorskie drukarki 3D 06 wrz 2018

Znana z niezwykle tanich drukarek 3D, działających w technologii FDM, firma Monoprice rozszerza krąg swoich potencjalnych klientów, wprowadzając do swojej i tak bogatej już oferty urządzenia przeznaczone dla potrzeb edukacji oraz biznesu. Po głębszym przyjrzeniu się tym maszynom wprawne oko dostrzeże jednak, że za ich powstaniem skrywa się pewna tajemnica.

Monoprice to jeden z najpopularniejszych na świecie producentów elektroniki użytkowej, w tym niskobudżetowych drukarek 3D, działających w technologii FDM. Pomimo że w Polsce marka ta nie jest praktycznie w ogóle rozpoznawalna, to ich urządzenia bez problemu możemy nabyć w innych, europejskich sklepach.

Do tej pory drukarki 3D Monoprice kojarzone były przede wszystkim z użytkiem amatorskim, głównie ze względu na ich bardzo niską cenę. Dziwi wiec nieco fakt, że próba wejścia na rynek nieco bardziej „profesjonalny” przeszła bez żadnego echa. Około miesiąc temu bowiem, na brytyjskiej stronie Monoprice, pojawiła się sekcja „3D Printing for Business/Education”, w której znajdziemy aż cztery nowe urządzenia. Tajemnicą jaka kryje się za tymi drukarkami 3D jest fakt, że tak naprawdę są to przebrandowane modele urządzeń pochodzące od niemniej znanej firmy FlashForge.

Monoprice MP Voxel

Odpowiednik FlashForge Adventurer 3. Posiada w pełni zamkniętą komorę roboczą, zdejmowaną platformę oraz automatyczną jej kalibrację, łączność WiFi oraz obszar roboczy na poziomie 150 mm w każdej osi. Jej cena to 399,99 $.

Monoprice MP Fully Enclosed 300

Odpowiednik FlashForge Guider II. Podobnie jak Voxel urządzenie to posiada w pełni zamkniętą komorę roboczą, automatyczną kalibrację platformy roboczej oraz komunikację WiFi. Obszar roboczy wynosi tutaj 280 x 250 x 300 mm, a do intuicyjnego sterowania służy pięciocalowy ekran LCD. Jest to najdroższy model, za który zapłacić trzeba 1.899 $.

Monoprice MP Fully Enclosed 150

Odpowiednik FlashForge Inventor II. Urządzenie to przeznaczone jest głównie dla początkujących, czyli idealnie sprawdzi się w szkołach. Obszar roboczy wynosi w nim 150 x 140 x 140 mm. Podobnie jak w poprzednikach znajdziemy tutaj automatyczną kalibrację platformy roboczej, zamknięta komorę oraz komunikację WiFi. Model ten ma wyróżniać się również bardzo cichą pracą. Koszt tej drukarki 3D to 599,99 $.

Monoprice MP Fully Enclosed Dual Extruder

Odpowiednik FlashForge Inventor. Urządzenie to posiada wszystkie najważniejsze cechy wcześniej wymienionych modeli, jednak jego najważniejszą funkcjonalnością jest oczywiście podwójny ektruder, pozwalający na druk 3D w dwóch kolorach lub z udziałem materiałów podporowych. Cena tej drukarki wynosić będzie około 1.089 27 $.

Źródło: www.all3dp.com

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments