SHINING 3D prezentuje dwa nowe bezprzewodowe skanery 3D

Kategoria: Skanery 3D 10 wrz 2018

Jeden z najpopularniejszych producentów skanerów 3D, firma SHINING 3D wprowadza do swojej oferty dwa nowe urządzenia. To co wyróżnia je spośród innych tego typu konstrukcji to fakt, że są one bezprzewodowe, przez co oferują zdecydowanie lepszy komfort pracy.

Na rozpoczynających się właśnie targach IMTS 2018, jeden z największych producentów skanerów 3D, chiński SHINING 3D zaprezentował dwa nowe urządzenia. Wireless FreeScan X5 oraz Wireless FreeScan X7 to swego rodzaju przełom dla tej firmy, ponieważ będą to pierwsze bezprzewodowe, ręczne skanery 3D w jej ofercie.

Omawiane urządzenia mają zapewnić ich użytkownikom pełną swobodę skanowania 3D bez ograniczeń związanych długością przewodu łączącego skaner z komputerem. Jest to szczególnie przydatne podczas skanowania obiektów wielkogabarytowych oraz w trudnych warunkach, z kiepskim dostępem do skanowanego obiektu. Teraz stanie się to o wiele prostsze i szybsze.

Brak konieczności podłączenia komputera nie oznacza niestety, że w ręku będziemy trzymać sam tylko skaner. Dodatkowym „balastem” będzie bowiem specjalna jednostka „AirMaster”  z wbudowanym wielordzeniowym procesorem SOC, który wykonuje wszystkie procesy obliczeniowe w czasie pracy ze skanerem. Wszystkie gromadzone dane możemy obserwować w czasie rzeczywistym na ekranie smartfonu lub tabletu.

Wbudowana bateria pozwala na trzy godziny nieprzerwanej pracy oraz dwanaście godzin trybu czuwania co zapewni całkiem dużą swobodę. Możliwości skanerów z serii Wireless FreeScan pozwalają według producenta na stosowanie ich w przemyśle motoryzacyjnym, lotniczym, odlewniczym oraz innych nieco bardziej wymagających branżach.

Oba urządzenia są w chwili obecnej dostępne w przedsprzedaży, a ich wysyłka rozpocznie się w listopadzie.

Źródło: www.3ders.org

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments