Thought3D wprowadza na rynek przemysłowe odmiany kleju do druku 3D Magigoo

Kategoria: Materiały do druku 3D News 26 wrz 2018

Tematyka środków adhezyjnych do druku 3D wydaje się być już wyczerpana. Na rynku dostępnych jest już tyle wszelkiego rodzaju specyfików i rozwiązań, że każdy użytkownik może swobodnie wybrać coś dla siebie. Niektóre firmy jednak, nadal rozwijają swoją ofertę, tworząc produkty dostosowane do użytku z określonymi tworzywami. Jednym z takich producentów jest maltański Thought3D.

O Thought3D po raz pierwszy usłyszeliśmy pod koniec 2015 roku, kiedy to na rynku pojawił się ich klej do druku Magigoo. Produkt ten posiadał dozownik przypominający połączenie markera i korektora. Aby płyn zaczął wydostawać się z pojemnika należało na powierzchni platformy roboczej wcisnąć końcówkę dozującą, a następnie za jej pomocą rozsmarować całą zawartość na obszarze drukowania. Specyfik ten przeznaczony był do stosowania z najpopularniejszymi na rynku filamentami, pośród których nie mogło zabraknąć PLA, ABS, HIPS, PETG, TPU.

Przez ostatnie trzy lata firma zajmowała się przede wszystkim dystrybucją swojego produktu na około dwudziestu pięciu rynkach, próbując stać się alternatywą dla klejów w sztyfcie, sprayów oraz podkładek adhezyjnych. W międzyczasie opracowywała jednak receptury na nowe odsłony Magigoo, które przeznaczone będą do użytku z materiałami stosowanymi przede wszystkim w przemyśle.

Dla rozróżnienia konkretnych produktów w ich nazwie umieszczono symbol tworzywa, do którego są przeznaczone. I tak preparat przeznaczony do użytku z polipropylenem to Magigoo PP, z poliwęglanem to Magigoo PC, z polipropylenem wzmocnionym włóknem węglowym to Magigoo PP-GF, z nylonem z kolei to Magigoo PA. Wszystkie one przystosowane są ponadto do druku 3D na takich powierzchniach jak kapton oraz arkusze PEI.

Dla wizualnego odróżnienia od Magigoo w wersji tradycyjnej, wersje przemysłowe charakteryzują się szarym opakowaniem i pomarańczową etykietą.

Źródło: www.all3dp.com

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments