DOUBLE P255 – nowy model drukarki 3D od 3DGence

Kategoria: Informacje branżowe News 03 paź 2018

3DGence, jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich producentów drukarek 3D, pracujących w technologii FDM, wprowadza na rynek nowy model drukarki 3DGence DOUBLE P255. Urządzenie to oparte jest na zaprezentowanej na początku tego roku konstrukcji DOUBLE, jednak wprowadza szereg usprawnień, które poprawiają jakość wydruków 3D oraz zwiększają jego możliwości.

Podobnie jak wersja pierwotna, tak i DOUBLE P255 jest urządzeniem dwugłowicowym, czyli pozwala na wykonywanie wydruków kolorowych lub z wykorzystaniem rozpuszczalnych materiałów podporowych. W wyposażeniu standardowym znajdziemy tutaj zamkniętą komorę, która zapewnia utrzymanie stabilnej temperatury, poprawienie jakości oraz dokładności wymiarowej drukowanych w 3D modeli.

Urządzenie wyposażono w nowe głowice drukujące, których żywotność zwiększono dzięki zastosowaniu zoptymalizowanego systemu chłodzenia. Nowa wersja firmware przystosowana została pod kątem drukowania w komorze zamkniętej, a oprogramowanie 3DGence Slicer wyposażono w gotowe kombinacje, możliwych do zastosowania materiałów, takich jak PLA + BVOH, PET + BVOH, PP + HIPS, NYLON + HIPS, Smart ABS + HIPS. Pomimo zastosowania ekstruderów typu Bowden, DOUBLE P255 radzi sobie również bez większych problemów z materiałem elastycznym Fiberflex 40D.

3DGence DOUBLE P255 posiada certyfikat TÜV Rheinland, który świadczy o powtarzalności, jakości produkcji oraz bezpieczeństwie tego urządzenia. Pierwsza prezentacja nowego modelu ma nastąpić w połowie listopada na targach Formnext we Frankfurcie.

Charakterystyka urządzenia:

  • Obszar roboczy: 190mm x 255mm x 195mm,
  • Podwójne wymienne głowice,
  • System szybkiej wymiany głowic,
  • Autokalibracja –  brak konieczności samodzielnej kalibracji urządzenia przez użytkownika,
  • System kontroli przepływu materiału,
  • Wymienna, ceramiczna platforma robocza,
  • Czujnik końca filamentu – zatrzymanie wydruku w momencie wykrycia braku materiału.
  • Dedykowana elektronika oraz sterowniki silników krokowych.

Źródło: materiały prasowe

O autorze
Informacje Prasowe

3D w praktyce to czołowy serwis poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce, działający nieprzerwanie od 2014 roku.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments