MakePrintable zapowiada wydanie instalacyjnej wersji swojego narzędzia do naprawiania modeli 3D

Kategoria: Programy i strony www 04 paź 2018

Jeden z popularniejszych i lepszych internetowych serwisów do naprawiania modeli 3D MakePrintable ma doczekać się wersji, którą będziemy mogli zainstalować na dyskach swoich komputerów. Krok ten ma na celu dotarcie do jak największej grupy użytkowników, którzy nie są specjalnie chętni do korzystania z tego typu rozwiązań poprzez przeglądarkę internetową, a co więcej nie chcą za to płacić stałego abonamentu.

Każdy kto miał do czynienia z modelowaniem 3D lub kiedykolwiek pobrał z Internetu jakiś plik STL, spotkał się z przypadkiem konieczności jego naprawienia. Z reguły jesteśmy informowani o takiej potrzebie w momencie przygotowywania modelu do drukowania na naszej drukarce 3D. Zignorowanie tego komunikatu przeważnie kończy się nieudanym wydrukiem 3D lub powstaniem na jego powierzchni różnych, dziwnych artefaktów.

Naprawę modeli możemy przeprowadzić przy pomocy wielu dostępnych programów, pośród których znajdziemy również wersje darmowe. Jednym z lepszych tego typu narzędzi jest wbudowany w system operacyjny Windows 3D Builder. Radzi on sobie z większością przypadków, z którymi nie potrafią poradzić sobie czasem programy uznawane za profesjonalne. Z przypadkami beznadziejnymi radzić ma sobie z kolei przeglądarkowa aplikacja MakePrintable.

Serwis MakePrintable oferuje kilka planów taryfowych. Pierwszy z nich, który jest darmowy, pozwala na naprawę zaledwie trzech modeli miesięcznie, kolejne, za które musimy już zapłacić kolejno 9,99 $, 24,99 $ oraz 99,99 $, umożliwią na naprawę 15, 50 lub 500 modeli.

Zapowiedziane na bliżej nieokreśloną przyszłość oprogramowanie MakePrintable Studio ma posiadać co najmniej taką samą funkcjonalność jak wersja przeglądarkowa, ale pozwoli na nieograniczoną ilość napraw. Z racji tego, że program ten będzie korzystał z zasobów naszego komputera, będziemy mogli o wiele szybciej przetwarzać dużo większe niż dotychczas pliki.

Podstawową zaletą, która może przyciągnąć do MakePrintable Studio nowych użytkowników jest fakt, że przetwarzane modele nie są wysyłane do chmury, przez co mamy większą kontrolę nad zachowaniem ich w prywatności, co jest szczególnie ważne w przypadku plików, które otrzymaliśmy na przykład od naszego ważnego klienta.

Źródło: www.fabbaloo.com

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments