ProJet MJP 2500 IC – drukarka 3D od 3D Systems przeznaczona do wykonywania modeli wykorzystywanych w metodzie wosku traconego

Kategoria: Przemysłowe drukarki 3D 15 paź 2018

3D Systems, jeden z najbardziej rozpoznawalnych producentów przemysłowych drukarek 3D, zaprezentował nowe urządzenie przystosowane do wykonywania modeli woskowych, przeznaczonych do odlewów metodą wosku traconego. ProJet MJP 2500 IC charakteryzuje się dużą prędkością druku 3D i idealnie nadaje się do wykonywania modeli przeznaczonych do produkcji krótkoseryjnej.

Odlewanie z wykorzystaniem metody wosku traconego jest jednym z najpopularniejszych sposobów na wykonywanie elementów o nieco bardziej skomplikowanych kształtach. ProJet MJP 2500 IC stworzono po to, aby zwiększyć jego produktywność poprzez szybkie dostarczanie modeli, przeznaczonych do powielenia.

Urządzenie, jak sama nazwa wskazuje, pracuje w technologii MJP (Multi Jet Printing), która polega na selektywnym natryskiwaniu żywicy fotoutwardzalnej, podobnie jak atrament natryskiwany jest na papier w klasycznym drukowaniu dokumentów biurowych. Pliki do druku 3D przygotowywane są za pomocą specjalnego oprogramowania 3D Sprint. Technologia ta zapewnia idealnie gładkie wykończenie powierzchni, ostre krawędzie oraz zachowanie najmniejszych nawet detali.

ProJet MJP 2500 IC jako materiału budulcowego używa VisiJet M2 ICast, który zawiera 100% wosku odpowiadającego swoimi właściwościami materiałom stosowanym w metodzie wosku traconego. Obszar roboczy urządzenia wynosi 295 x 211 x 142 mm, a prędkość przyrostu modelu to 205 cm3/godzinę.

Źródło: www.3ders.org

 

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments