SpoolBoss 6.0 – pierwszy na świecie open source’owy system do przechowywania i zarządzania szpulami z filamentem

Kategoria: News 02 paź 2018

Na rynku pojawia się coraz więcej rozwiązań ukierunkowanych na przechowywanie filamentów do drukarek 3D. Część z nich przeznaczona jest wyłącznie do samego przechowywania, cześć natomiast służy również do jego suszenia i utrzymywania w optymalnych warunkach. SpoolBoss 6.0 to system, który zapewnia wszystkie te funkcjonalności.

Ideą jaka przyświecała twórcom tego projektu było rozwiązanie jednego z większych problemów, z jakimi muszą borykać się użytkownicy drukarek 3D, pracujących w technologii FDM. Zakurzony lub wilgotny filament może przyczynić się do nieudanego wydruku 3D, a w najgorszym przypadku nawet do zatkania głowicy.

SpoolBoss 6.0 ma być pierwszym na świecie open source’owym systemem do zarządzania filamentami, pozwalającym na ich przechowywanie, suszenie oraz utrzymywanie w określonym porządku. W zależności od potrzeb użytkownicy mają możliwość wyboru jednej z czterech wersji tego urządzenia. Wszystkie one umożliwiają utrzymanie porządku w naszej kolekcji materiałów oraz pozwalają na swobodne korzystanie z nich nawet w zapylonych lub wilgotnych warunkach.

Każda z wersji dostosowana jest do potrzeb użytkownika, a co się z tym również wiąże, do zasobności jego portfela. SpoolBoss 6.0 w wersji podstawowej posiada system półek na szpule z filamentem, możliwość kontroli wilgotności, oświetlenie LED, szklane drzwi oraz pozwala na monitorowanie temperatury. Jego cena to 369 $.

SpoollBoss 6.0 MMP posiada wszystkie funkcjonalności wersji bazowej, a dodatkowo umożliwia prostą integrację z systemem do wielokolorowego druku 3D Mosaic Palette+. Cena tej jednostki to 385$. Kolejny model to SpoolBoss 6.0 HT, który wyposażony jest w to co wersja bazowa, a dodatkowo zamontowano w nim 12 V podgrzewacz o mocy 100 W oraz dodatkowy wentylator do rozprowadzania ciepła, przez co filament suszy się o wiele szybciej. Cena tej wersji to 449 $.

Najlepiej doposażoną wersją jest SpoolBoss 6.0 Pro. Wyposażono ją we wszystkie funkcjonalności niższych modeli, a dodatkowo wykonana została z nieco lepszych komponentów i posiada czarną, anodyzowaną obudowę. Cena tej wersji to 469 $.

Wszystkie wymienione powyżej urządzenia można nabyć na trwającej właśnie kampanii na Kickstarterze. Niestety ich wysyłka możliwa jest w tej chwili tylko na terenie USA.

Źródło: www.kickstarter.com

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments