TOP 5 najpopularniejszych nowych filmów o druku 3D – wrzesień ‘18

Kategoria: Rankingi i zestawienia 07 paź 2018

Każdego miesiąca na kanały w serwisie YouTube trafia dziesiątki nowych filmików, które pośrednio lub bezpośrednio związane są z drukiem 3D. Część z nich, z góry skazana na niebyt, odchodzi w zapomnienie, nieliczne zaś są w stanie się wybić, zyskując dość szybko ogromną popularność. W dzisiejszym zestawieniu zaprezentujemy pięć najpopularniejszych filmów minionego miesiąca na portalu YouTube. Będziemy się jednak skupiać wyłącznie na filmach nowych, które zostały dodane w danym miesiącu. Zapraszamy więc na przegląd pięciu najpopularniejszych filmików września 2018 roku.

Przygotowując ranking skupimy się przede wszystkim na liczbie wyświetleń danego filmu, uzupełniając te informacje o czas przez jaki jest on dostępny dla oglądających.

Miejsce 5 – Smok Smaug wykonany długopisem 3D

Liczba wyświetleń: 308 200

Czas na YouTube: 2 tygodnie

Filmik po którym zmuszony jestem odwołać wszystkie swoje słowa na temat użyteczności, a raczej bezużyteczności długopisów 3D. Wystarczy, że trafi on w ręce odpowiedniej osoby o umiejętnościach plastycznych i możemy przy jego pomocy wykonać co tylko sobie wymarzymy. Na dziesięciominutowym filmie obserwujemy proces powstawania smoka Smauga, postaci wykreowanej przez J.R.R. Tolkiena. Początkowo nic nie zapowiada udanego efektu końcowego, ale z każdą upływającą minutą przekonujemy się, że jest na co czekać.

Miejsce 4 – Tytanowe osie do deskorolki

Liczba wyświetleń: 341 096

Czas na YouTube: 4 tygodnie

Filmik prezentujący grupę skaterów, którzy testują deskorolkę z osiami zaprojektowanymi przez Autodesk oraz wydrukowanymi w 3D z tytanu przez Shapeways. Pomimo wykonywania najbardziej ekstremalnych trików, osie nie zostały naruszone nawet w najmniejszym stopniu.

Miejsce 3 – Test wydrukowanych z gumy butów

Liczba wyświetleń: 403 206

Czas na YouTube: 3 tygodnie

Filmik autorstwa RCLifeON, youtubera który zajął 8 miejsce w naszym rankingu najpopularniejszych kanałów o druku 3D. Prezentuje on test butów 3D, zaprojektowanych przez hiszpańską firmę Recreus, które wzorowane są na filmie „Powrót do przyszłości”. Para obuwia wydrukowana została z trzech rodzajów filamentów gumopodobnych.

Miejsce 2 – Historia 11-letniej dziewczynki z protezami od e-NABLE

Liczba wyświetleń: 462 762

Czas na YouTube: 1 tydzień

Historia 11-letniej Tori, która w wieku 5 lat została adoptowana przez rodzinę Andersonów. Dziewczynka urodziła się z dłońmi, z których każda posiadała tylko po jednym placu. Jej ojciec, kierowca Ubera, podwoził kiedyś studenta inżynierii, który jak się okazało należał do organizacji e-NABLE. Zaproponował on swoją pomoc, w ramach której zaprojektowana oraz wykonano na drukarce 3D dwie protezy, które odmieniły życie tej małej dziewczynki.

Miejsce 1 – Pełny proces powstawania obrączek ślubnych z diamentem

Liczba wyświetleń: 1 288 968

Czas na YouTube: 2 tygodnie

Absolutny lider dzisiejszego zestawienia. Ponad 1,2 mln wyświetleń w dwa tygodnie robi naprawdę duże wrażenie. Przygotowany bardzo profesjonalnie materiał prezentuje nam cały proces wykonania obrączek ślubnych, od druku 3D, poprzez proces odlewania, obróbki, aż po osadzenie diamentu na jednej z nich. W tle możemy obserwować ckliwe przerywniki z parą, dla której obrączki te powstały.

Zdjęcie przewodnie: www.3dnatives.com

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments