Nexa3D NXE400 najszybszą drukarką 3D SLA na formnext 2018

Kategoria: Przemysłowe drukarki 3D 17 lis 2018

Na zakończonych właśnie targach formnext 2018 we Frankfurcie zobaczyć można było wiele ciekawych konstrukcji fotopolimerowych drukarek 3D. O miano najszybszej z nich walczyła NXE400 produkowana przez firmę Nexa3D.

Technologia SLA jest najstarszą metodą druku 3D która swoimi korzeniami sięga do roku 1984. Uznawana jest ona również za najbardziej precyzyjną, ale niekoniecznie najszybszą. Od pewnego czasu obserwujemy jednak rewolucję, polegającą na prezentowaniu przez kolejne firmy coraz to szybszych metod druku 3D z fotopolimerów. Jedną z takich firm jest Nexa3D.

Na zakończonych właśnie targach formnext 2018 włoska firma Nexa3D zaprezentowała swoją rewolucyjną, fotopolimerową drukarkę 3D. Według producenta NXE400 jest sześć razy szybsza oraz charakteryzuje się około dwa i pół razy większym obszarem roboczym od porównywalnych urządzeń drukujących z żywic. Konstrukcja ta pracuje w opatentowanej technologii LSPc, która pozwala na przyrost modelu z prędkością 1 cm na minutę, skracając tym samym czas potrzebny na wykonanie gotowego prototypu z godzin do minut.

Seria drukarek 3D NXE kompatybilna jest z wytrzymałymi materiałami, które idealnie sprawdzają się ultraszybkim drukowaniu 3D prototypów funkcjonalnych, narzędzi produkcyjnych, matryc przeznaczonych do odlewów oraz uzupełnień protetycznych. Jakość wykonanych elementów odpowiada jakości modeli wykonanych w metodzie formowania wtryskowego.

Poza powyżej wspomnianą konstrukcją Nexa3D zaprezentuje również mniejszy model NXE200 oraz system do automatyzacji procesu postprocesingu. Urządzenia zadebiutują w przyszłym roku w cenach od 19.950 $ do 49.950 $. W celu rozszerzenia kanałów sprzedaży konstrukcje te będą sprzedawane również pod markami XYZprinting oraz BEGO.

Źródło: www.nexa3d.com

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments