Tethon 3D zapowiada wersje Tough swoich najpopularniejszych żywic fotopolimerowych

Kategoria: Materiały do druku 3D 09 lis 2018

Amerykańska firma Tethon 3D znana jest z produkcji nietypowych żywic fotopolimerowych, pośród których znajdziemy między innymi ceramiczną Porcelite oraz metaliczną Ferrolite. Dwa miesiące temu firma zapowiedziała również stworzenie własnej drukarki 3D DLP, która będzie mogła współpracować z tymi oraz wieloma innymi tworzywami. Na nadchodzących targach Formnext we Frankfurcie Tethon 3D zaprezentuje bardziej wytrzymałe wersje swoich najpopularniejszych żywic.

Największym problemem żywic specjalnych od Tethon 3D jest to, że nie są one tak wytrzymałe jak żywice standardowe oraz dość ciężko zapanować nad ich skurczem. Zapowiedziana właśnie edycja Tough wszystkich tych materiałów wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów, eliminując te niedogodności. Będzie charakteryzować się ona większą gęstością oraz mniejszą kurczliwością, dzięki czemu będzie łatwiejsza w druku i o wiele twardsza od swoich poprzedników.

Ta ciekawie zapowiadająca się wiadomość posiada jednak pewien dość istotny mankament. Zapowiedziane materiały przeznaczone będą wyłącznie do drukarki 3D Bison 1000, nad którą pracuje obecnie Tethon 3D. Przypomnijmy, że w momencie zapowiedzi tego urządzenia pojawiła się informacja, że firma nadal będzie oferować swoje żywice dla drukarek 3D firm trzecich.

Najsensowniejszym wytłumaczeniem takiej zmiany może być fakt, że uzyskanie jak najlepszej jakości druku 3D oraz zapanowanie nad skurczem możliwe jest tylko przy idealnie dopasowanych parametrach urządzenia, również takich jak moc zastosowanego podświetlenia, a to zagwarantować może producent, który tworzy zarówno drukarkę 3D, jak i materiał do niej. Nie oznacza to jednak, że żywic z serii Tough nie będzie można używać na innych tego typu urządzeniach. Osiągnięcie idealnego rezultatu będzie po prostu znacznie trudniejsze lub (w niektórych przypadkach) niemożliwe.

Pośród fotopolimerów, które otrzymają swoją bardziej wytrzymałą wersję znajdziemy żywice Porcelite, Castalite, Vitrolite oraz Ferrolite. Przykładowe wydruki z tych materiałów będzie można obejrzeć w przyszłym tygodniu na targach Formnext, na stoisku B30D w hali 3.1.

Źródło: www.fabbaloo.com

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments