TOP 5 najpopularniejszych nowych filmów o druku 3D – październik ‘18

Kategoria: Rankingi i zestawienia 05 lis 2018

Każdego miesiąca na kanały w serwisie YouTube trafiają dziesiątki nowych filmików, które pośrednio lub bezpośrednio związane są z drukiem 3D. Część z nich, z góry skazana na niebyt, odchodzi w zapomnienie, nieliczne zaś są w stanie się wybić, zyskując dość szybko ogromną popularność. W dzisiejszym zestawieniu zaprezentujemy pięć najpopularniejszych filmów minionego miesiąca na portalu YouTube. Będziemy się jednak skupiać wyłącznie na filmach nowych, które zostały dodane w danym miesiącu. Zapraszamy więc na przegląd pięciu najpopularniejszych filmików października 2018 roku.

Przygotowując ranking skupimy się przede wszystkim na liczbie wyświetleń danego filmu, uzupełniając te informacje o czas przez jaki jest on dostępny dla oglądających.

Miejsce 5 – Conveyor Belt 3D Printer – prezentacja projektu drukarki 3D z nieskończonym obszarem roboczym w osi Z

Liczba wyświetleń: 133 212

Czas na YouTube: 2 tygodnie

Filmik prezentujący możliwości  drukarki 3D Conveyor Belt. Urządzenie to pozwala na ciągłą produkcję drukowanych w 3D elementów, które same usuwają się z obszaru roboczego. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu taśmociągu zamiast zwykłego stołu roboczego. Drukarka ta pozwala też na ustawienie osi Z pod pewnym kontem, dzięki czemu użytkownik ma możliwość drukowania obiektu o (teoretycznie) nieskończonej długości.

Miejsce 4 – Recenzja drukarki 3D SparkMaker FHD

Liczba wyświetleń: 143 211

Czas na YouTube: 3 tygodnie

Recenzja drukarki 3D SparkMaker FHD, która jest bezpośrednim następcą modelu SparkMaker. Oba te urządzenia dostępne były na Kickstarterowych kampaniach i obie osiągnęły bardzo duży sukces. Wersja FHD dostępna była za niecałe 250 $, co jest naprawdę niezwykle niską ceną jak za drukarkę 3D działającą w technologii fotopolimerowej. Czy za tą kwotę otrzymujemy coś więcej niż tylko zabawkę możecie dowiedzieć się właśnie z tego filmu.

Miejsce 3 – Jak z pomocą drukarki 3D wykonać podświetlany szyld

Liczba wyświetleń: 172 320

Czas na YouTube: 1 tydzień

Poradnik prezentujący wzloty i upadki podczas wykonywania podświetlanego szyldu z logo twórcy kanału „I Like To Make Stuff”.  Do wykonania formy z żywicy epoksydowej wykorzystany został model wykonany na drukarce 3D, pracującej w technologii FDM. Niezbyt dobrze wykonany wydruk został najpierw wygładzony, a następnie zalany masą silikonową, która po zastygnięciu utworzyła formę. W wykonanym z żywicy epoksydowej odlewie umieszczono wężyk neonowy, który podświetlił wykonany w ten sposób szyld.

Miejsce 2 – 5 interesujących iluzji wykonanych na drukarce 3D

Liczba wyświetleń: 175 155

Czas na YouTube: 2 tygodnie

Materiał prezentuje 5 różnych modeli 3D, które (jeśli spojrzymy pod odpowiednim kątem) oszukują zmysł naszego wzroku. Nie ma w tym nic specjalnie odkrywczego ani oszałamiającego i z pewnością większość z nas widziała wszystkie te iluzje wcześniej.

Miejsce 1 – Wywiad z twórczynią drukowanych w 3D zbroi na Comic Con’ie.

Liczba wyświetleń: 514 622

Czas na YouTube: 1 tydzień

W odróżnieniu od naszego zwycięzcy z zeszłego miesiąca, który mógł poszczycić się ponad 1 mln wyświetleń, październikowy lider ma ich zaledwie niewiele ponad 500 tysięcy. Film prezentuje wywiad przeprowadzony przez znanego z „Pogromców Mitów” Adama Savage’a z Melissą Ng, która jest popularną cosplayerką, wykorzystującą w swoich realizacjach drukarki 3D. Rozmowa zarejestrowana została na evencie Comic Con.

Zdjęcie przewodnie: www.3dnatives.com

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments