Dyze Design zapowiada nowe ekstrudery do zastosowań w przemysłowych drukarkach 3D

Kategoria: Przemysłowe drukarki 3D 04 gru 2018

Ekstruder wraz z głowicą drukującą to jedne z ważniejszych, jeśli nie najważniejsze elementy każdej drukarki 3D, pracującej w technologii FDM. Jedną z firm specjalizujących się w ich produkcji jest pochodząca z Montrealu Dyze Design. W jej ofercie pojawią się niebawem nowe ekstrudery przeznaczone dla potrzeb przemysłu.

Dyze Design w branży druku 3D działa od kilku lat, jednak w obrębie ich działalności nie znajdziemy samych drukarek 3D, lecz jedynie komponenty służące do ich budowy. Części te wyróżniają się bardzo wysoką jakością i chętnie wykorzystywane są nie tylko przez zwykłych użytkowników, ale też firmy trudniące się składaniem własnych konstrukcji.

W nowej linii produktów producenta z Montrealu znajdziemy między innymi głowice, dysze, jak i ekstrudery z serii Pro. Wszystkie te elementy dzięki specjalnym „mechanizmom” można ze sobą bardzo szybką łączyć i rozłączać, co jest niezwykle istotne dla firm zajmujących się ciągłą produkcją.

Kolejnym nowym produktem jest system wytłaczania Typhoon. Według producenta jest on sześć razy szybszy od standardowych tego typu ekstruderów i pozwala na ekstruzję około dwustu milimetrów sześciennych materiału na sekundę. Cały zestaw jest chłodzony przy pomocy wody oraz posiada wbudowane czujniki, które umożliwiają kontrolę jej przepływu, bazując na odczytach pobieranych co sekundę. Cena całego systemu wynosi 2.000 $.

System Pulsar to wytłaczarka zaprojektowana do pracy z granulatem termoplastycznym. Ekstrudowanie materiału możliwe jest dzięki specjalnie zaprojektowanemu podajnikowi śrubowemu, który jest w stanie przetworzyć około 2,5 kilograma materiału na godzinę. Urządzenie posiada również czujnik wykrywający brak granulatu. Koszt całego systemu to 5.000 $.

Wszystkie zaprojektowane systemy wytłaczania są w stanie pracować w temperaturze do 500oC, co pozawala im przetwarzać praktycznie każde tworzywo, które wykorzystywane jest obecnie w technologii druku 3D. dodatkowym atutem są dysze wykonane z węglika wolframu, które zapewniają nie tylko wysoką odporność na zużycie, ale też odpowiednią transmisję termiczną.

Źródło: www.fabbaloo.comwww.dyzedesign.com

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments