TOP 5 najpopularniejszych nowych filmów o druku 3D – listopad ‘18

Kategoria: Rankingi i zestawienia 02 gru 2018

Każdego miesiąca na kanały w serwisie YouTube trafiają dziesiątki nowych filmików, które pośrednio lub bezpośrednio związane są z drukiem 3D. Część z nich, z góry skazana na niebyt, odchodzi w zapomnienie, nieliczne zaś są w stanie się wybić, zyskując dość szybko ogromną popularność. W dzisiejszym zestawieniu zaprezentujemy pięć najpopularniejszych filmów minionego miesiąca na portalu YouTube. Będziemy skupiać się jednak wyłącznie na filmach nowych, które zostały dodane w danym miesiącu. Zapraszamy więc na przegląd pięciu najpopularniejszych filmików listopada 2018 roku.

Przygotowując ranking pod uwagę bierzemy przede wszystkim liczbę wyświetleń danego filmu, uzupełniając te informacje o czas przez jaki jest on dostępny dla oglądających.

Miejsce 5 – Unboxing oraz recenzja drukarki 3D  Creality CR-10S Pro

Liczba wyświetleń: 229 423

Czas na YouTube: 2 tygodnie

Filmik stworzony przez Naomi „SexyCyborg” Wu. Właściwie tymi słowami mógłbym zakończyć jego opis, dodam jednak, że jest to recenzja drukarki 3D producenta, który lada moment stanie się najpopularniejszym producentem tanich drukarek 3D na świecie. Przypominjamy materiał dotyczy drukarki 3D.

Miejsce 4 – produkcja filamentu z PLA pochodzącego z nieudanych wydruków

Liczba wyświetleń: 230 359

Czas na YouTube: 3 tygodnie

Recykling oraz produkcja własnego filamentu to temat ostatnio bardzo popularny. Film z miejsca czwartego prezentuje perypetie oraz problemy z jakimi może zetknąć się każdy użytkownik, chcący zmierzyć się z tym zagadnieniem. Temat, który w teorii wydaje się prosty w rzeczywistości wcale takim nie jest.

Miejsce 3 – pierwsza na świecie drukowana w 3D tytanowa felga samochodowa

Liczba wyświetleń: 261 876

Czas na YouTube: 2 tygodnie

Świat druku 3D oraz motoryzacji zazębiają się ze sobą praktycznie od samego początku powstania tej technologii. Powoli nie dziwią nas więc już nawet najbardziej spektakularne projekty, które prezentowane są przez największe koncerny z branży automotive. Film prezentuje proces powstawania pierwszej na świecie felgi samochodowej, wykonanej z tytanu.

Miejsce 2 – wałek do ciasta wykonany przy pomocy druku 3D oraz żywicy epoksydowej

Liczba wyświetleń: 296 795

Czas na YouTube: 3 tygodnie

Filmik instruktarzowy prezentujący proces produkcyjny dość nietypowego przedmiotu jakim jest wałek do ciasta. Wykonana na drukarce 3D forma zostaje zalana żywicą epoksydową, po czym jej zewnętrzna część zostaje sfrezowana tworząc bardzo interesujący i nietypowy efekt.

Miejsce 1 – instrukcja wykonania lampki przy pomocy drukarki 3D oraz frezarki

Liczba wyświetleń: 558 078

Czas na YouTube: 3 tygodnie

Projekt wykonany przez twórcę popularnego kanału RCLifeOn. Prezentuje on proces powstawania interesującej lampki, która wykorzystując wyfrezowany na kawałku pleksi wzoru tworzy bardzo efektowne podświetlenie. Baza lampki została wykonana na drukarce 3D Creality CR-10. Umieszczono w niej podświetlającą listwę LED wraz zasilaczem. Autor pokazuje również ciekawą przeróbkę, która wspomnianą powyżej drukarkę 3D przekształca w prostą frezarkę. Cały projekt łączący dwie technologie powstał więc na tym samym urządzeniu, które fabrycznie nie było do tego przystosowane.

Zdjęcie przewodnie: www.3dnatives.com

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments