gCreate prezentuje gMax 2, zaktualizowaną wersję swojej najpopularniejszej wielkogabarytowej drukarki 3D

Kategoria: Desktopowe drukarki 3D 18 sty 2019

gCreate to amerykańska firma, która znana jest przede wszystkim ze swoich wielkogabarytowych drukarek 3D, które swoim wyglądem przypominają urządzenia sprzedawane w chińskich sklepach internetowych. Ich konstrukcja wyróżniają się jednak zastosowaniem wysokiej jakości komponentów oraz niespotykanych u konkurencji dodatków. gMax 2 to przeprojektowana wersja popularnego modelu z oferty amerykanów.

To co najbardziej przykuwa uwagę przy pierwszym kontakcie z gMax 2 to wielkość obszaru roboczego. Mieści się on w prostopadłościanie o wymiarach 457 x 457 x 610 mm. Niestety brak zamykanej komory sprawia, że przestrzeń tą możemy wykorzystać przede wszystkim dla drukowania 3D z materiałów, które nie charakteryzują się wysokim skurczem objętościowym.

Nie oznacza to jednak, że nie możemy korzystać z bardziej wymagających filamentów. Dzięki zastosowaniu głowicy E3D v6 mamy bowiem możliwość przetwarzania tworzyw, które topią się w temperaturze do 300oC. Poza tym pozwala nam ona na szybką wymianę dysz o średnicach z zakresu od 0,25 mm do 1,2 mm. Na stole roboczym znajdziemy szkło borokrzemianowe o grubości 4 mm oraz naklejoną na nim podkładkę BuildTak.

gMax 2 współpracuje z systemem gTouch, wyposażonym w 5-calowy panel dotykowy, pracujący pod kontrolą Astroprint. Dzięki niemu mamy możliwość korzystania z chmury, co pozwala nam na kolejkowanie wydruków 3D oraz zdalne sterowanie drukarką 3D przy pomocy smartfona lub innego urządzenia mobilnego. System pozwala na spięcie we wspólnej sieci ponad dziesięciu drukarek 3D, które mogą pochodzić od różnych producentów.

Urządzenie dostępne jest w cenie 3.995 $. Wysyłka pierwszych egzemplarzy planowana jest na kwiecień 2019 roku. gMax 2 dostarczany będzie w postaci złożonej, skalibrowanej oraz wstępnie przetestowanej.

Źródło: www.3ders.org

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments