Massive Dimension wprowadza do swojej oferty nowy model ekstrudera do wielkoformatowych drukarek 3D

Kategoria: Przemysłowe drukarki 3D 07 sty 2019

Wielkoformatowe drukarki 3D powstają głównie po to, aby drukować możliwie jak największe obiekty i robić to możliwe jak najszybciej. Najprostszą drogą do realizacji tych założeń jest zastosowanie wysokowydajnego ekstrudera, który zasilany jest bezpośrednio przy pomocy granulatu. Jednym z ekspertów od tworzenia tego typu wytłaczarek jest Massive Dimension. Ich najnowszym osiągnięciem jest ekstruder MDPH2.

Massive Dimension to firma, która od lat zajmuje się wielkoformatowym drukiem 3D oraz recyklingiem tworzyw sztucznych z urządzeń przeznaczonych na rynek konsumencki. Ich główną specjalizacją są jednak ekstrudery przeznaczone do wielkogabarytowych drukarek 3D. Wytłaczarki te przystosowane są do druku z granulatu.

MDPH2 to najnowsza wytłaczarka w ofercie Massive Dimension. Jest to ekstruder, który charakteryzuje się bardzo wysoką wydajnością, dzięki czemu umożliwia osiąganie wysokich prędkości druku 3D. Jest to niezykle istotne w przypadku wielkogabarytowych drukarek 3D, gdzie standardowe wydruki potrafią trwać po kilka-kilkanaście dni.

Wytłaczarka współpracuje z wieloma rodzajami tworzyw, pośród których znajduje się większość materiałów, z jakich wykonywane są najpopularniejsze filamenty. System MDHP2, który składa się z głowicy oraz ekstrudera może współpracować z każdą drukarką 3D typu FDM, pracującą zarówno w tradycyjnym układzie XYZ, jak również z ramionami robotycznymi.

MDHP2 wyposażony jest w specjalną tubę zasilającą przez którą nieprzerwanie podawany jest granulat. Element ten wyposażony jest w układ aktywnego chłodzenia, zapewniający utrzymanie odpowiedniej temperatury w czasie druku 3D. Zdejmowana obudowa umożliwia łatwy dostęp do wszystkich elementów ekstrudera, umożliwiając ich konserwację, utrzymanie w czystości oraz serwisowanie.

Ekstruder MDHP wyceniony został na 4 949 $.

Źródło: www.3dprint.comwww.massivedimension.com

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments