Modifi3D Pro – ulepszona wersja zestawu Modifi3D z 2015 roku

Kategoria: Amatorskie drukarki 3D Warsztat 26 sty 2019

W 2015 roku brytyjska firma Steelman wystartowała z kampanią na Kickstarterze, na której sprzedawała Modifi3D, narzędzie do wykańczania modeli 3D, wykonywanych w technologii FDM. Po niemal czterech latach od tamtego wydarzenia firma powraca z ulepszoną wersją tego urządzenia. Modifi3D Pro również można zakupić na Kickstarterze.

Technologia FDM jest metodą druku 3D, która w większości przypadków wymaga stosowania końcowej obróbki modelu. Usuwanie podpór, wszelkiego rodzaju nadlewek, śladów źle ustawionej retrakcji przejawiającej się wszędobylskimi nitkami, to tylko część z najczęstszych przyczyn, dla których zmuszeni jesteśmy popracować nieco nad wykonanymi wydrukami 3D. Problem ten zauważony został przez producentów różnego rodzaju akcesoriów, którzy co jakiś czas prezentują nam jakieś nowe rozwiązanie, mające na celu usprawnić naszą pracę.

Na pierwszy rzut oka Modifi3D, jak również Modifi3D Pro ciężko uznać za jakąś wyszukaną innowację, ponieważ nie jest to nic innego jak tylko lutownica z odpowiednio przystosowanymi końcówkami. Jednak to właśnie te końcówki stanowią o sile tego rozwiązania, co przełożyło się między innymi na dużą popularność tego urządzenia. Wprowadzana właśnie wersja Pro rozwiązuje wiele problemów swojego poprzednika i wynosi proces obróbki końcowej na nieco wyższy poziom.

Jedną z największych bolączek poprzednika był krótki kabel zasilający wyposażony we wtyczkę USB. Wersja Pro posiada normalny zasilacz sieciowy z długim kablem, który pozwala na swobodne manewrowanie urządzeniem. Druga najbardziej istotna zmiana to możliwość ustawiania dowolnej temperatury w zakresie do 450oC. Wartość tego parametru regulować możemy dzięki dwóm przyciskom oraz małemu wyświetlaczowi LCD. Dzięki temu możemy w końcu dostosować temperaturę, do materiału który obrabiamy.

Modifi3D Pro dostarczany jest z dziesięcioma różnymi końcówkami, które podzielić można trzy kategorie. Pośród nich znajdziemy między innymi narzędzia do wygładzania powierzchni, narzędzia do cięcia oraz narzędzia do wykonywania otworów. W ostatniej kategorii znajdziemy również przystawkę, która pomaga w osadzaniu w modelach metalowych elementów, takich jak na przykład nakrętki.

Do końca kampanii pozostało jeszcze dwadzieścia dni. Aktualnie udało się zebrać około 35.000 GBP z zakładanych 20.000 GBP. Podstawową wersję Modifi3D Pro można nabyć za 49 GBP.

Źródło: www.kickstarter.com

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments