T850P – drukarka 3D typu delta do PEEK oraz PEI

Kategoria: Przemysłowe drukarki 3D 29 sty 2019

Jakiś czas temu opisywaliśmy francuską drukarkę 3D Lynxter S600D, która dość nietypowo jak na wysokotemperaturową drukarkę 3D pracowała w układzie kinetycznym typu delta. T850P to kolejna drukarka 3D, która pracuje w podobnym układzie oraz bez większych problemów radzi sobie z takimi tworzywami jak PEEK, czy PEI.

Twórcą T850P jest holenderska firma Tractus3D, która specjalizuje się w produkcji przemysłowych drukarek 3D, pracujących w technologii FDM. Ich najnowsze urządzenie, dzięki zamkniętej podgrzewanej komorze oraz głowicy, która potrafi rozgrzewać się do temperatury 450oC, jest w stanie przetwarzać materiały, które charakteryzują bardzo wysoką wytrzymałością oraz wysoką temperaturą wytłaczania. Pośród nich znajdziemy między innymi PEEK oraz PEI.

Pomimo swoich niewątpliwych zalet PEEK jest bardzo wymagającym tworzywem, które wymaga zarówno od użytkownika, jak również od samej drukarki 3D spełnienia ściśle określonych warunków. Jednym z najważniejszych parametrów jest utrzymanie kontrolowanego środowiska pracy, dzięki któremu ograniczymy skurcz, a co się z tym wiąże zmniejszymy ryzyko wypaczeń.

T850P posiada specjalny system zarządzania ciepłem swojej podgrzewanej komory, który dba o to, aby zgromadzone w niej powietrze nie ochładzało się zbyt wcześnie. Maksymalna temperatura wnętrza komory osiąga 65oC, co wraz z głowicą rozgrzewaną do 450oC oraz platformą roboczą, której temperatura może osiągać do 175oC, ma zapewnić (według producenta) idealne warunki do pracy z filamentami PEEK oraz PEI.

Specyfikacja:

  • obszar roboczy: 300 x 380 mm (średnica x wysokość),
  • wymiary urządzenia: 500 x 500 x 850 mm,
  • maksymalna temperatura głowicy: 450oC,
  • czas nagrzewania głowicy do 300oC: 165 sekund,
  • maksymalna temperatura platformy roboczej: 175oC,
  • czas nagrzewania platformy roboczej do 100oC: 105 sekund,
  • średnica filamentu: 1,75 mm,
  • maksymalna temperatura komory: 65oC,
  • maksymalna grubość warstwy: 1 mm.

Drukarka 3D T850P dostępna jest w tej chwili w przedsprzedaży w cenie 11.900 EUR.

Źródło: www.3dprintingindustry.com

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments