TOP 5 najpopularniejszych nowych filmów o druku 3D – grudzień ‘18

Kategoria: Rankingi i zestawienia 09 sty 2019

Każdego miesiąca na kanały w serwisie YouTube trafiają dziesiątki nowych filmików, które pośrednio lub bezpośrednio związane są z drukiem 3D. Część z nich, z góry skazana na niebyt, odchodzi w zapomnienie, nieliczne zaś są w stanie się wybić, zyskując dość szybko ogromną popularność. W dzisiejszym zestawieniu zaprezentujemy pięć najpopularniejszych filmów minionego miesiąca na portalu YouTube. Będziemy się jednak skupiać wyłącznie na filmach nowych, które zostały dodane w danym miesiącu. Zapraszamy więc na przegląd pięciu najpopularniejszych filmików grudnia 2018 roku.

Przygotowując ranking skupimy się przede wszystkim na liczbie wyświetleń danego filmu, uzupełniając te informacje o czas przez jaki jest on dostępny dla oglądających.

Miejsce 5 – Czy można wydrukować w 3D wirnik silnika elektrycznego?

Liczba wyświetleń: 404 244

Czas na YouTube: 3 tygodnie

Filmik prezentujący eksperyment polegający na wydrukowaniu wirnika silnika elektrycznego na drukarce 3D typu FDM. Twórca kanału wykonał szereg testów sprawdzających trzy różne modele. Jeden w wersji oryginalnej, drugi wykonany ze zwykłego PLA oraz trzeci wykonany z PLA o właściwościach magnetycznych.

Miejsce 4 – omówienie zasady działania silnika Wankla na przykładzie modelu wydrukowanego w technologii 3D

Liczba wyświetleń: 448 323

Czas na YouTube: 4 tygodnie

Kolejny film związany z silnikiem, tyle że tym razem spalinowym. Jego twórca prezentuje wykonany w skali model dwurotorowego silnika Wankla, montowanego w kultowej Maździe RX7. Idea filmu nie skupia się wyłącznie na samym fakcie wydrukowania silnika w 3D, lecz na omówieniu zasady jego działania.

Miejsce 3 – test pierwszego na świecie, wydrukowanego w 3D zacisku hamulcowego

Liczba wyświetleń: 1 839 529

Czas na YouTube: 2 tygodnie

Jeszcze jeden film związany bezpośrednio z motoryzacją, tym razem jednak dotyczący układu hamulcowego samochodu. Materiał przygotowany został przez grupę Volkswagen i prezentuje testy pierwszego na świecie, wydrukowanego w 3D zacisku hamulcowego.

Miejsce 2 – projekt wykonania modelu Dodge D100 z 1961 roku

Liczba wyświetleń: 2 196 942

Czas na YouTube: 2 tygodnie

Niesamowity projekt wykonania modelu samochodu DodgeD100 z 1961 roku. Model ten powstał przy udziale wielu technik oraz technologii, w tym również druku 3D. Twórca kanału prezentuje cały proces budowania swojego dzieła z dbałością o każdy, najmniejszy nawet detal. Efekt końcowy jest wręcz powalający.

Miejsce 1 – zmagania z drukiem 3D z czekolady

Liczba wyświetleń: 2 826 271

Czas na YouTube: 4 tygodnie

Podobnie jak w poprzednim miesiącu, na miejscu pierwszym znajduje się projekt wykonany przez twórcę popularnego kanału RCLifeOn. Tym razem skupia się on na druku 3D z czekolady, przy pomocy zakupionego na tę okazję ekstrudera przystosowanego do tego typu materiałów. Po wielu miesiącach prób efekt finalny nie zbliżył się nawet do “ideału”.

Zdjęcie przewodnie: www.3dnatives.com

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments