Ionic Sound System – pierwsze na świecie głośniki wydrukowane w 3D z piasku

Kategoria: Projekty 3D 24 lut 2019

DEEPTIME Limited to czeski startup zajmujący się produkcją głośników audio. Jakiś czas temu zasłynęli wprowadzeniem na rynek drukowanych w 3D głośników wykonanych z kompozytu drewna, tym razem przygotowali limitowaną serię wykonaną przy pomocy tej samej technologii, tyle że jako materiału budulcowego użyto piasku. Ionic Sound System poza niebanalnym designem ma wyróżniać się też niesamowitą jakością odtwarzanych dźwięków.

Studio projektowe DEEPTIME zostało założone przez Martina Hrebena i Andreja Chotovinsky’ego. Obaj oni uważają, że ich najnowszy produkt przypadnie do gustu nie tylko audiofilom, ale przede wszystkim fanom wyszukanej stylistyki. Produkt, który stworzyli łączy ze sobą organiczne wzornictwo z innowacyjną technologią przemysłowego druku 3D z piasku.

System Ionic Sound System powstaje przy użyciu technologii binder jetting, która opiera swoje działanie na stosowaniu ciekłych spoiw, łączących piasek, metal lub ceramikę. Dzięki tej metodzie DEEPTIME jest w stanie tworzyć szczelne oraz pozbawione rezonansu konstrukcje, które swoją strukturą idealnie naśladują piaskowiec. Dodatkowym atutem jest fakt, że wykonane są one z jednego kawałka, bez żadnych linii podziałów oraz śrub montażowych.

Wszystkie elementy konstrukcyjne, takie jak elektronika, elementy sterowania oraz złącza produkowane są na zamówienie. W przyszłości projekt ma ewoluować i będzie uzupełniany o kolejne rozszerzenia. Spodziewać możemy się również różnych wersji kolorystycznych, o różnych rozmiarach oraz z różnym rodzajem wykończenia powierzchni.

Ionic Sound System jest serią limitowaną ograniczoną do 1618 zestawów. Za pełen zestaw, który składa się z dwóch głośników oraz subwoofera zapłacimy 3 141,59 EUR.

Źródło: www.deeptime.limited.com

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments