TOP 5 najpopularniejszych nowych filmów o druku 3D – styczeń ‘19

Kategoria: Rankingi i zestawienia 04 lut 2019

Każdego miesiąca na kanały w serwisie YouTube trafiają dziesiątki nowych filmików, które pośrednio lub bezpośrednio związane są z drukiem 3D. Część z nich, z góry skazana na niebyt, odchodzi w zapomnienie, nieliczne zaś są w stanie się wybić, zyskując dość szybko ogromną popularność. W dzisiejszym zestawieniu zaprezentujemy pięć najpopularniejszych filmów minionego miesiąca na portalu YouTube. Będziemy się jednak skupiać wyłącznie na filmach nowych, które zostały dodane w danym miesiącu. Zapraszamy więc na przegląd pięciu najpopularniejszych filmików stycznia 2019 roku.

Przygotowując ranking skupimy się przede wszystkim na liczbie wyświetleń danego filmu, uzupełniając te informacje o czas przez jaki jest on dostępny dla oglądających.

Miejsce 5 – Przygotowanie gumowej opony na wydrukowaną w 3D felgę

Liczba wyświetleń: 113 991

Czas na YouTube: 4 tygodnie

Modelarstwo to jedno z najczęstszych zastosowań niskobudżetowego druku 3D. Z filmu z miejsca piątego możemy dowiedzieć się w jaki sposób przygotować oponę do wydrukowanej w 3D felgi. Możemy obejrzeć pełen proces produkcji od przygotowania formy sylikonowej, poprzez wydruk felgi, aż po zalanie formy wraz z felgą przy pomocy docelowej masy gumowej, z której powstaje opona. Efekt końcowy jest naprawdę niezły.

Miejsce 4 – sto razy szybsza technologia druku 3D z fotopolimerów

Liczba wyświetleń: 121 511

Czas na YouTube: 4 tygodnie

Krótki, osiemnastosekundowy filmik prezentujący rezultat badań przeprowadzanych przez naukowców z Uniwersytetu Michigan. Opracowali oni nową technologią druku 3D z fotopolimerów, która swoją prędkością niemal stukrotnie przewyższa standardową prędkość druku 3D.

Miejsce 3 – nowa technologia druku 3D z fotopolimerów

Liczba wyświetleń: 207 990

Czas na YouTube: 3 dni

Kolejny film dotyczący szybkiego druku 3D z fotopolimerów. Tym razem jest to jednak zupełnie nowy rodzaj technologii, w którym model nie jest budowany warstwa po warstwie, lecz po całej powierzchni bocznej, przy wykorzystaniu bardzo podobnej do tomografii komputerowej techniki. Warto dodać, że film rzutem na taśmę trafił na trzecie miejsce naszego zestawienia, ponieważ dodano go ostatniego dnia stycznia. Więcej o tej technologii można przeczytać tutaj.

Miejsce 2 – jak przerobić drukarkę 3D na frezarkę CNC

Liczba wyświetleń: 234 623

Czas na YouTube: 4 tygodnie

Zestawienie TOP 5 bez filmu z kanału RCLifeOn byłoby chyba nieważne. W tym miesiącu również nie mogło go zabraknąć. Tym razem możemy dowiedzieć się jak niewielkim kosztem przekształcić drukarkę 3D Creality CR-10 we frezarkę CNC  oraz wykonać przy jej pomocy podświetlany stojak na słuchawki.

Miejsce 1 – pułapka na myszy z drukarki 3D

Liczba wyświetleń: 591 808

Czas na YouTube: 3 tygodnie

Film tylko dla widzów o mocnych nerwach i piszę to zupełnie poważnie. Możemy na nim zobaczyć działanie wykonanej przy pomocy druku 3D pułapki na myszy. Co więcej możemy też niestety obejrzeć ją w… akcji.

Zdjęcie przewodnie: www.3dnatives.com

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments