“DRUK 3D/AM – Zastosowania oraz skutki społeczne i gospodarcze” – najnowsza publikacja na temat technologii przyrostowych

Kategoria: Informacje branżowe 22 mar 2019

Do księgarń w całej Polsce trafiła właśnie najnowsza polska publikacja poruszająca zagadnienia szerokopojętych technologii przyrostowych. “DRUK 3D/AM – Zastosowania oraz skutki społeczne i gospodarcze” to unikalny przewodnik po zastosowaniu druku 3D/AM w przemyśle, medycynie, sztuce i nie tylko. Jego autorem jest prof. dr hab. Helena Dodziuk, którą wiele osób z branży miało okazję poznać na Dniach Druku 3D.

Publikacja skierowana jest przede wszystkim dla każdego zainteresowanego nowoczesnymi technologiami, dla osób rozważających zakup drukarek 3D, ale również do uczniów i studentów politechnik, szkół medycznych, szkół plastycznych, do przedstawicieli branż już wykorzystujących tę technologię (przemysł motoryzacyjny, militaria, medycyna, lotnictwo itp.), informatyków, chemików i wszystkich chcących poznać możliwości tej wyjątkowej technologii.

Czytelnik będzie miał okazję przeczytać przykładowo o:

  • zaletach i wadach technologii 3DP,
  • walce firm, które chcą na tej technologii zarabiać z entuzjastami, którzy uważają, że (podobnie jak internet) dostęp do informacji o niej powinien być bezpłatny.
  • stronach internetowych z bezpłatnymi (i/lub płatnymi) wzorami do wydrukowania.
  • licznych zastosowaniach tej technologii – np. w medycynie, przemyśle lotniczym, kosmicznym, motoryzacyjnym, spożywczym, etc.,
  • implikacjach związanych z upowszechnianiem się tej metody dla edukacji, ekologii czy popytu na pracę;
  • fascynujących projektach artystycznych wykorzystujących druk 3D;
  • skomplikowanej sytuacji prawnej w tej dziedzinie;
  • skutkach gospodarczych i społecznych druku 3D/AM.

O autorce

Prof. dr hab. Helena Dodziuk – Profesor – Senior w Instytucie Chemii Fizycznej Polskiej Akademii Nauk, autorka i redaktorka kilku monografii i ponad 100 artykułów naukowych i popularnonaukowych oraz wykładów, członkini Komitetu Redakcyjnego International Journal of Pharmacology, popularyzatorka nauki, zafascynowana drukiem 3D (od lat uczestniczy w wielu ważnych konferencjach na ten temat w Polsce i na świecie).

Książkę można nabyć między innymi w internetowej księgarni wydawnictwa PWN.

Źródło: Materiały prasowe

O autorze
Informacje Prasowe

3D w praktyce to czołowy serwis poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce, działający nieprzerwanie od 2014 roku.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments