Premiery przemysłowych drukarek 3D na targach Dni Druku 3D STOM na stoisku CadXpert

Kategoria: CADXPERT Informacje branżowe 21 mar 2019

Na tegorocznych Dniach Druku 3D w Kielcach nie powinno zabraknąć możliwości do zobaczenia kilku nowych konstrukcji drukarek 3D. Premierowe pokazy przemysłowych drukarek 3D zapowiedziała również krakowska firma CadXpert. Na stoisku B34 można będzie zobaczyć produkcyjną maszynę Stratasys Fortus 450 mc oraz – po raz pierwszy w Polsce – drukarkę 3D MakerBot Method.

Targi Dni Druku 3D towarzyszące wystawie STOM w Kielcach to jedna z ważniejszych imprez w roku, na której można zobaczyć wiodące rozwiązania druku 3D. W tym roku targi odbędą się w dniach: 26–28.03.2019 w hali B Targów Kielce. Na co warto zwrócić uwagę podczas tej wystawy?

Przemysłowy druk 3D – Fortus 450 mc

Drukarka 3D Stratasys Fortus 450 mc to jedna z najbardziej imponujących maszyn w ofercie producenta. Urządzenie wykorzystuje technologię FDM w wersji uprzemysłowionej, korzystając przy tym z patentów technologicznych Stratasys. Dzięki szczelnie zamykanej komorze roboczej, próżniowej stabilizacji stołu roboczego oraz ulepszonemu systemowi cyrkulacji powietrza, maszyna jest w stanie zagwarantować wysoką powtarzalność oraz dokładność wymiarową.

Fortus 450 mc obsługuje aż 13 zaawansowanych termoplastów: od materiałów do funkcjonalnego prototypowania (ASA, ABS, PC), poprzez wytrzymałe materiały produkcyjne (Nylon, Nylon 12 CF – wzmocniony włóknem węglowym) aż po materiały specjalistyczne znajdujące zastosowania w lotnictwie i motoryzacji (Ultem 9085, Antero 800 NA PEKK). Kieleckie targi Dni Druku 3D to najlepsza okazja, by przyjrzeć się z bliska tej produkcyjnej drukarce 3D, która zrewolucjonizowała wiele fabryk na całym świecie. Maszyna w pełnej wersji materiałowej i w najwyższym standardzie będzie prezentowana na stoisku B 34 przez firmę CadXpert, oficjalnego dystrybutora marki Stratasys w Polsce.

Premiera nowej drukarki 3D MakerBot Method

Pod koniec zeszłego roku firma MakerBot ogłosiła premierę zupełnie nowej drukarki 3D. Producent znany z niezawodnych, ale typowo biurkowych urządzeń Replicator+ postanowił wypuścić na rynek maszynę o przemysłowych aspiracjach. Nowy Method został wyposażony w rozwiązania technologiczne opracowane przez firmę Stratasys – lidera w klasie Industry. Drukarka 3D jest wyposażona między innymi w podgrzewaną, zamykaną komorę roboczą z cyrkulacją powietrza, co zapewnia wysoką powtarzalność druku 3D i dokładność wymiarową. Szczelne komory na materiał budulcowy i podporowy gwarantują ochronę przed niekorzystnym działaniem wilgoci. Za wydajność druku odpowiadają dwa ekstrudery, które nagrzewają się do temperatury roboczej w czasie wynoszącym poniżej 60 sekund. Wprowadzenie do rodziny MakerBot rozpuszczalnego materiału podporowego umożliwi druk 3D skomplikowanych geometrii i pozawali zaoszczędzić sporo czasu potrzebnego na ewentualną obróbkę modeli. Urządzenie nadal ma być łatwe w obsłudze i niezawodne, jak na Markę MakerBot przystało.

Na premierowy pokaz drukarki 3D zapraszamy na stoisko B34 na targach Dni Druku 3D / STOM w Kielcach.

Źródło: Materiały prasowe

O autorze
Informacje Prasowe

3D w praktyce to czołowy serwis poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce, działający nieprzerwanie od 2014 roku.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments