TOP 5 najpopularniejszych nowych filmów o druku 3D – luty 2019

Kategoria: Rankingi i zestawienia 02 mar 2019

Każdego miesiąca na kanały w serwisie YouTube trafiają dziesiątki nowych filmików, które pośrednio lub bezpośrednio związane są z drukiem 3D. Część z nich, z góry skazana na niebyt, odchodzi w zapomnienie, nieliczne zaś są w stanie się wybić, zyskując dość szybko ogromną popularność. W dzisiejszym zestawieniu zaprezentujemy pięć najpopularniejszych filmów minionego miesiąca na portalu YouTube. Będziemy się jednak skupiać wyłącznie na filmach nowych, które zostały dodane w danym miesiącu. Zapraszamy więc na przegląd pięciu najpopularniejszych filmików lutego 2019 roku.

Przygotowując ranking skupimy się przede wszystkim na liczbie wyświetleń danego filmu, uzupełniając te informacje o czas przez jaki jest on dostępny dla oglądających.

Miejsce 5 – 3 najlepsze darmowe programy do modelowania 3D według Maker’s Muse

Liczba wyświetleń: 163 238

Czas na YouTube: 2 tygodnie

Na rynku znaleźć możemy całkiem sporo darmowego oprogramowania do modelowania 3D. Powyższy film prezentuje subiektywną listę trzech najlepszych z nich. Za zestawieniem stoi Maker’s Muse, jeden z najbardziej znanych youtuberów, zajmujących się zagadnieniem technologii druku 3D.

Miejsce 4 – proces powstawania ostrza z gry komputerowej przy udziale technologii druku 3D

Liczba wyświetleń: 202 681

Czas na YouTube: 1 tydzień

Filmik prezentuje cały proces przeniesienia wirtualnego przedmiotu z popularnej gry komputerowej Apex Legends do świata rzeczywistego. Możemy na nim zobaczyć etap modelowania 3D z obrazu pobranego z gry, następnie druk 3D tego elementu, aż po przygotowanie formy, wykonanie odlewu z metalu i pomalowanie go w odpowiednie barwy.

Miejsce 3 – dlaczego zawodnicy NFL noszą wykonane na wymiar oraz wydrukowane w 3D kaski

Liczba wyświetleń: 261 86

Czas na YouTube: 4 tygodnie

Materiał prezentujący wykorzystanie wykonanych na drukarkach 3D wkładek do kasków chroniących głowy zawodników ligi NFL. Za projektem stoi firma Carbon, a modele przygotowywane są na podstawie skanów 3D, tak aby każdy zawodnik posiadał specjalnie wykonany dla niego egzemplarz. Idealnie dopasowany kask jest o wiele bardziej skuteczny od tego, który wykonany został w tradycyjny sposób.

Miejsce 2 – druk 3D projektu wymodelowanego przy pomocy technologii VR

Liczba wyświetleń: 467 696

Czas na YouTube: 3 tygodnie

Bardzo ciekawy film prezentujący proces wykonania stylizowanego na rękę zombie uchwytu na długopisy. To co wyróżnia go od wielu innych podobnych projektów to fakt, że proces modelowania wykonany został przy udziale technologii VR i był odzwierciedleniem klasycznego rzeźbienia w świecie rzeczywistym. Początkowo film nie zapowiada się szczególnie ciekawie, ale efekt końcowy jest naprawdę rewelacyjny.

Miejsce 1 – drukowany w 3D stek

Liczba wyświetleń: 4 559 160

Czas na YouTube: 3 tygodnie

Tak naprawdę film związany jest z drukiem 3D tylko w pierwszych kilkunastu sekundach, ale temat jest na tyle „intrygujący”, że cały materiał, w którym znalazł się ów fragment (a który dotyczy najciekawszych wydarzeń technologicznych ostatniego czasu) nosi nazwę, która jest z nim bezpośrednio związana. Tematyka dotyczy drukowanego w 3D steku. Coś obrzydliwego.

Zdjęcie przewodnie: www.3dnatives.com

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments