Autodesk prezentuje nową wersję programu Inventor 2020

Kategoria: Programy i strony www 08 kw. 2019

Pośród wielu dostępnych na rynku programów do modelowania 3D jednym z najbardziej popularnych jest stworzony przez firmę Autodesk Inventor. W ciągu najbliższych kilku tygodni ma ukazać się jego najnowsza wersja, oznaczona jako Inventor 2020. Jakich zmian możemy się po niej spodziewać?

Pierwsze na co zazwyczaj zwracamy uwagę po uruchomieniu jakiegokolwiek oprogramowania to jego interfejs i właśnie tego elementu dotknęły najbardziej zauważalne na pierwszy rzut oka zmiany. W przeciwieństwie do AutoCada Inventor nie doczekał się trybu ciemnego, odświeżono natomiast jego ikony oraz wprowadzono nowe motywy oświetlenia. Przemodelowano również nieco rozmieszczenie poszczególnych poleceń, które przeniesione zostały do panelu właściwości.

Kolejną zmianą jest wprowadzenie obsługi wielu monitorów, co ma przyczynić się do polepszenia przepływu pracy. Możemy teraz otworzyć wiele plików na kilku posiadanych monitorach, w ramach uruchomionej jednej licencji Inventora. Wprowadzono również nowy tryb „tylko do odczytu”, który umożliwi każdemu użytkownikowi przeglądanie projektów wykonanych w tym programie bez konieczności posiadania licencji.

Jedną z najważniejszych nowości jest polecenie „Rozwiń”, które pozwala uzyskać płaską powierzchnię z dowolnej bryły. Rozwiniętą powierzchnię możemy zapisać lub wyeksportować do jednego z obsługiwanych przez oprogramowanie formatów.

Poza wspomnianymi powyżej funkcjami w Inventorze 2020 znajdziemy również wiele innych usprawnień i ulepszeń. Tych doczekał się między innymi generator ram, funkcja przeciągnięcia, funkcja przytnij, wstaw kształtownik oraz wiele innych  mniej lub bardziej istotnych poleceń.

Źródło: www.fabbaloo.comwww.cadsoft.pl

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments