TOP 5 najpopularniejszych nowych filmów o druku 3D – marzec ‘19

Kategoria: Rankingi i zestawienia 07 kw. 2019

Każdego miesiąca na kanały w serwisie YouTube trafiają dziesiątki nowych filmików, które pośrednio lub bezpośrednio związane są z drukiem 3D. Część z nich, z góry skazana na niebyt, odchodzi w zapomnienie, nieliczne zaś są w stanie się wybić, zyskując dość szybko ogromną popularność. W dzisiejszym zestawieniu zaprezentujemy pięć najpopularniejszych filmów minionego miesiąca na portalu YouTube. Będziemy się jednak skupiać wyłącznie na filmach nowych, które zostały dodane w danym miesiącu. Zapraszamy więc na przegląd pięciu najpopularniejszych filmików marca 2019 roku.

Przygotowując ranking skupimy się przede wszystkim na liczbie wyświetleń danego filmu, uzupełniając te informacje o czas przez jaki jest on dostępny dla oglądających.

Miejsce 5 – Jak zbudować własną drukarkę 3D w domu

Liczba wyświetleń: 377 429

Czas na YouTube: 2 tygodnie

W teorii jest to instrukcja prezentująca jak w domowych warunkach zbudować drukarkę 3D, w praktyce materiał ten pokazuje jak autor zbudował sobie drukarkę 3D, ponieważ na podstawie opisu i instrukcji nikt tego raczej sam nie wykona. Nawet dla amatorów film ten może być mocno kontrowersyjny, ze względu na wykorzystane do niego materiały (wałki liniowe wykonane z ołówków) oraz sposób ich montażu (cała konstrukcja połączona jest ze sobą przy pomocy… kleju)

Miejsce 4 – Toybox – drukarka 3D dla dzieci oczami amatora

Liczba wyświetleń: 542 475

Czas na YouTube: 3 tygodnie

Filmik prezentuje pierwszy kontakt z drukarką 3D autorki kanału MyFroggyStuff. Wybór padł na Toybox – drukarkę 3D, która reklamowana jest jako przeznaczona dla dzieci. Na materiale widzimy jak dziecinnie łatwa jest praca z tym urządzeniem. Początkowo obserwować możemy kilka wydruków z gotowych projektów znajdujących się w aplikacji, a następnie kilka modeli zaprojektowanych przez autorkę w tym samym intuicyjnym oprogramowaniu.

Miejsce 3 – Porównanie kolczugi oraz miecza wykonanych ze stali oraz wydrukowanych na drukarce 3D

Liczba wyświetleń: 858 992

Czas na YouTube: 2 tygodnie

Materiał prezentujący porównanie kolczugi oraz różnych rodzajów mieczy, z których część wykonana jest ze stali, a reszta wykonana przy pomocy drukarki 3D. Widzimy różne kombinacje testów, mające na celu sprawdzenie ich wytrzymałości. Sytuacje są dość komiczne, ponieważ większość wydrukowanych w 3D mieczy łamie się od samego zamachu, bez uderzania w żadną przeszkodę.

Miejsce 2 – Czy technologia CAL może zmienić układ sił na rynku technologii przyrostowych?

Liczba wyświetleń: 1 025 696

Czas na YouTube: 3 tygodnie

Analiza nowego rodzaju technologii druku 3D z fotopolimerów, w której model nie jest budowany warstwa po warstwie, lecz po całej powierzchni bocznej, przy wykorzystaniu bardzo podobnej do tomografii komputerowej techniki. Jeden z filmów dotyczących tej tematyki trafił do naszego TOP 5 stycznia 2019 roku.

Miejsce 1 – Drukowana w 3D kolczuga

Liczba wyświetleń: 1 129 052

Czas na YouTube: 2 tygodnie

Filmik bardzo ściśle powiązany z filmem z miejsca trzeciego, ponieważ w tamtym materiale poddawano próbom wykonaną tutaj kolczugę. Proces jej powstawania zaczął się od doboru najbardziej odpowiedniego modelu z Thingiverse. Kolejny krok to trwający kilka miesięcy proces druku, którego zwieńczeniem było pozszywanie wszystkiego w całość. Efekt końcowy prezentuje się całkiem okazale.

Zdjęcie przewodnie: www.3dnatives.com

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments