AIRID – suszarka do granulatu od holenderskiego 3devo

Kategoria: Materiały do druku 3D 22 maj 2019

3devo to holenderska firma, która zajmuje się przede wszystkim produkcją domowych wytłaczarek do filamentu, wykorzystywanego w druku 3D w technologii FDM. W swojej ofercie poza modelami Advanced odraz NEXT 1.0 posiada również urządzenie do niszczenia i rozdrabniania nieudanych wydruków 3D. Najnowszy produkt 3devo jest ściśle powiązany z poprzednimi maszynami. AIRID jest bowiem desktopową suszarką do suszenia granulatu polimerowego.

Wilgoć jest przyczyną wielu problemów objawiających się podczas druku 3D w technologii FDM. Jest ona jednak niepożądana nie tylko w momencie użycia finalnej szpuli z tworzywem, ale przede w czasie, kiedy szpula ta powstaje. Dlatego właśnie bardzo ważne jest odpowiednie wysuszenie granulatu przed rozpoczęciem procesu ekstruzji do postaci żyłki filamentu.

Holenderskie 3devo chcąc domknąć pełen ekosystem urządzeń niezbędnych do produkcji „domowego” filamentu nie mógło zapomnieć o suszarce do granulatu. AIRID zaprojektowano tak, aby wyeliminować wilgoć i dzięki temu uzyskać wysoką jakość produktu finalnego. Zintegrowane urządzenie zarówno miesza, jak i rozprowadza ciepłe powietrze tak, aby możliwie najefektywniej pozbyć się gromadzącej się w granulacie wody.

AIRID jest więc brakującym ogniwem całego zestawu do recyklingu nieudanych wydruków 3D oraz ponownego przekształcenia ich w filament, ale też produkcji bezpośrednio z „czystego” granulatu. W odróżnieniu od wykorzystania standardowego piekarnika AIRID suszy równomiernie dzięki czemu wytłaczanie jest bardziej stabilne i niezawodne.

Urządzenie posiada zbiornik na 5 litrów granulatu i suszy z wydajnością 1 kg na 3 godziny w temperaturze maksymalnej ustawionej na 160oC. Dla lepszego efektu wyposażono je we wstępne ustawienia dla najpopularniejszych na rynku tworzyw. AIRID trafi do sprzedaży 28 czerwca.

Źródło: materiały prasowe

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments