Bombardier Transportation wprowadza do swojego parku maszynowego drukarkę 3D od Stratasys

Kategoria: Przemysłowe drukarki 3D 19 maj 2019

Bombardier Transportation, oddział kanadyjskiego koncernu Bombardier Inc., który specjalizuje się przede wszystkim w produkcji środków transportu publicznego, zapowiedział wprowadzenie do swojego parku maszynowego drukarki 3D Stratasys F900. Urządzenie to będzie służyć do produkcji części końcowych oraz narzędzi produkcyjnych i prototypów, które trafią do maszyn na rynku niemieckim, austriackim oraz szwajcarskim.

Firma Stratasys ogłosiła, że jeden z największych na świecie producentów lokomotyw, wagonów kolejowych, tramwajów oraz wagonów metra, kanadyjski Bombardier Transportation, będzie wykorzystywał w swoim parku maszynowym drukarkę 3D Stratasys F900, w niemieckiej fabryce w miejscowości Hennigsdorf. Produkowany w niej tabor kolejowy przeznaczony będzie na rynek niemiecki, austriacki oraz szwajcarski.

Dzięki drukarce 3D firma Bombardier będzie w stanie poszerzyć zakres swoich usług poprzez możliwość drukowania dużych części zamiennych oraz dostosowywać poszczególne elementy oraz narzędzia produkcyjne w dowolnej chwili u siebie na miejscu. Instalacja tego urządzenia w swoim największym zakładzie produkcyjnym zwiększy jego elastyczność w zakresie szybkiego procesu wytwarzania danego komponentu przy jednoczesnym zmniejszeniu kosztów magazynowania.

W komunikacie prasowym podano informację, że Bombardier będzie wykorzystywał drukarkę 3D Stratasys do produkcji elementów znajdujących się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pociągów. Mogą to być między innymi obudowy, uchwyty na przewody, jak również kanały wentylacyjne.

Jednym z głównych założeń całego przedsięwzięcia jest również możliwość wytwarzania prototypów oraz narzędzi, które przydać się mogą w ich procesie produkcyjnym. Może to w znaczny sposób skrócić czas oczekiwania na gotowy produkt, od powstania prototypu do wprowadzenia go do produkcji jako element końcowy.

Źródło: www.all3dp.com

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments