peel 2 – przystępny cenowo ręczny skaner 3D

Kategoria: Skanery 3D 14 maj 2019

Kanadyjska firma peel 3d wypuściła na rynek najnowszą wersję swojego flagowego, a przede wszystkim przystępnego cenowo, skanera 3D. peel 2 posiada kilka ważnych ulepszeń, które znacząco podnoszą dokładność skanowania oraz zwiększają jego funkcjonalność.

Kartą przetargową Kanadyjczyków jest zdecydowanie atrakcyjny stosunek ceny do jakości oferowanych przez nich produktów. Dzięki temu urządzenia te należą do dość popularnych pośród skanerów 3D mieszczących się w cenie do 10.000 $. peel 1, który nadal dostępny jest w ofercie to koszt 5 990 $, podczas gdy za peel 2 przyjdzie nam zapłacić 7 490 $.

Za wzrostem ceny nowego modelu idzie również wzrost jego możliwości, który dokonał się za sprawą szeregu istotnych ulepszeń. Najważniejszymi z nich to wprowadzenie systemu trzech kamer oraz możliwość przechwytywania wysokorozdzielczych tekstur w pełnym kolorze.

Najważniejszą zmianą względem peel 2 jest oczywiście zastosowanie trzech zintegrowanych kamer. Umożliwiają one przechwytywanie o wiele większej ilości szczegółów przy lepszej rozdzielczości. Producent podaje, że udało mu się w ten sposób podwoić dotychczasową rozdzielczość z 0,5 mm do 0,25 mm.

Kolejną ważną zmianą jest możliwość przechwytywania kolorowych tekstur. Funkcjonalność ta może być szczególnie przydatna dla wszelkiego rodzaju projektantów, architektów, artystów oraz zawodów pokrewnych. Dzięki teksturom uzyskujemy większą dokładność oraz szczegółowość pozyskiwanych skanów 3D. Samo urządzenie wykorzystuje je również do poprawy dokładności swojego pozycjonowania.

peel 3d posiada rozbudowaną strukturę dystrybutorów, których znaleźć możemy w ponad 30 krajach. Firma rekomenduje swoje urządzenia do zastosowań w sztuce, druku 3D, medycynie oraz w sektorze edukacji, który jest przez nią dość mocno wspierany za sprawą przeznaczonych dla niej skanerów 3D z serii ACADEMIA.

Źródło: www.3dprinting.com

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments