Photocentric Resin Cleaner – nowy środek do postprocesingu wydruków z fotopolimerowych drukarek 3D

Kategoria: filaments4U Informacje branżowe 10 maj 2019

Jedną z nierozerwalnych czynności, która towarzyszy drukowi 3D w technologii żywic fotopolimerowych, jest postprocesing, który wiąże się przede wszystkim z koniecznością mycia modeli w izopropanolu, lub innych środkach chemicznych. Największą wadą tych substancji jest przede wszystkim nieprzyjemny zapach oraz niebezpieczeństwo związane z ich łatwopalnością. Photocentric Resin Cleaner to produkt, który rozwiązuje te oraz kilka innych problemów postprocesingu.

Photocentric to producent popularnej serii drukarek 3D Liquid Crystal, pośród których znajdziemy między innymi model Precision 1.5, zwycięzcę tegorocznej edycji Mistrzostw Polski w Druku 3D w kategorii urządzeń fotopolimerowych. Poza tym firma ta specjalizuje się również w produkcji żywic przeznaczonych do wszystkich dostępnych drukarek 3D oraz środka Photocentric Resin Cleaner, który współpracuje ze wszystkimi fotopolimerami dostępnymi na rynku.

Środek ten został zaprojektowany do dokładnego, szybkiego i łatwego usuwania żywicy fotopolimerowej z wykonanych wydruków 3D. Pozwala na uzyskanie czystej oraz gładkiej powierzchni bez niepożądanych pęknięć powierzchniowych oraz białej pozostałości na modelach. Substancja ta jest niepalna, rozpuszczalna w wodzie, bezpieczna i skuteczna do czyszczenia fotopolimerów oraz zapewnia bezpieczniejszą i czystszą alternatywę dla IPA oraz innych rozpuszczalników organicznych.

Resin Cleaner jest szybszy w działaniu niż IPA oraz inne popularne tego typu substancje. Pełne wyczyszczenie modelu trwa nie więcej niż 5 minut. Dodatkową zaletą jest możliwość stosowania go do mycia zarówno kuwet, jak również platform roboczych wszystkich fotopolimerowych drukarek 3D.

Warto dodać, że środek ten jest praktycznie bezzapachowy co zapewnia o wiele większy komfort pracy. Jego niewątpliwą zaletą jest również fakt, że można go używać wielokrotnie, bez konieczności przelewania oraz filtrowania. W przypadku korzystania z myjki ultradźwiękowej o pojemności 15 l, środek należy zmienić dopiero po około 140 cyklach mycia.

Photocentric Resin Cleaner dostępny jest w butelkach o pojemności 1 litra oraz 5 litrów, za które zapłacić trzeba kolejno 159 zł oraz 699 zł. Można go nabyć w sklepie filaments4U, który jest wyłącznym dystrybutorem marki Photocentric w Polsce.

O autorze
Informacje Prasowe

3D w praktyce to czołowy serwis poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce, działający nieprzerwanie od 2014 roku.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments