Premierowy pokaz drukarki 3D Formlabs Form 3 podczas targów 3D Solutions

Kategoria: CADXPERT Desktopowe drukarki 3D 22 maj 2019

5 czerwca 2019 roku na targach 3D Solutions w Poznaniu odbędzie się polska premiera najnowszej drukarki 3D od Formlabs, modelu Form 3. Na specjalnie zorganizowanym pokazie zamkniętym odbędzie się również prezentacja i omówienie technologii LFS (Low Force Stereolithography). Dla pierwszych 20 osób, które zarejestrują się na bezpłatny pokaz, firma CadXpert zapewnia darmowe wejściówki na samą imprezę targową.

Drukarki 3D Form 3 oraz Form 3L zaprezentowane zostały po raz pierwszy na targach Additive Manufacturing Users Group w Chicago oraz Hannover Messe w Niemczech. Oba modele pracują w nowej technologii, którą producent określa mianem LFS (Low Force Stereolithography). Wykorzystuje ona specjalnie zaprojektowany system laserów i luster oraz kuwetę wyposażoną w dno wykonane z materiału elastycznego.

Za precyzję modelu Form 3 odpowiada plamka wiązki lasera, którą w tym wypadku pomniejszono do 80 mikrometrów. Urządzenie wykorzystuje te same co Form 2 kartridże z żywicą. Obszar roboczy został praktycznie niezmieniony, powiększono go jedynie o 10 mm w osi Z, co sprawia że kształtuje się on teraz na poziomie 145 x 145 x 185 mm.

Pokaz zamknięty odbędzie się 5 czerwca w Sali konferencyjne 1C, w pawilonie 7. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny pod warunkiem wcześniejszej rejestracji, której dokonać można tutaj. 20 osób, które dokonają rejestracji jako pierwsze, otrzyma również darmową wejściówkę na targi 3D Solutions.

Więcej informacji będzie można uzyskać na stoisku (Stoisko 6) oficjalnego dystrybutora Formlabs w Polsce, firmy CadXpert, które zlokalizowane będzie w pawilonie 6, w sektorze C.

Źródło: materiały prasowe

O autorze
Informacje Prasowe

3D w praktyce to czołowy serwis poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce, działający nieprzerwanie od 2014 roku.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments