Snapmaker 2, czyli jak zostać milionerem w 7 minut

Kategoria: Amatorskie drukarki 3D 13 maj 2019

Jak zostać milionerem w 7 minut? Odpowiedź na to pytanie jest prosta, wystarczy zagrać w loterii Eurojackpot lub sprzedawać na Kicksarterze tanie drukarki 3D. W pierwszym przypadku wygrana może być znacznie większa, ale to drugi przypadek jest o wiele bardziej prawdopodobny. Snapmaker 2 poza najszybciej zebranym milionem dolarów bije też inny rekord kampanii na Kickstarterze.

Snapmaker pierwszej generacji zadebiutował na Kickstarterze w marcu 2017 roku. Tamta kampania była wyjątkowa z dwóch względów. Po pierwsze zakładany budżet został zebrany w zaledwie 5 minut, a po drugie sama zbiórka jest na tę chwilę czwartą co do wielkości zebranej kwoty (pośród drukarek 3D), gromadząc finalnie ponad 2,2 mln $.

Snapmaker 2 nie jest pod tym względem gorszy, co więcej to właśnie on strącił swojego starszego brata z podium, wskakując na nie od razu na pierwsze miejsce, gromadząc w momencie pisania tych słów ponad 4,1 mln $. Kwota ta staje się na tę chwilę nowym rekordem Kickstartera (dla drukarek 3D) i jest o ponad 0,7 mln $ większa od dotychczasowego lidera, drukarki 3D Micro, która palmę pierwszeństwa dzierżyła od 2014 roku. Pikanterii całej sytuacji dodaje fakt, że kampania Snapmaker 2 potrwa jeszcze aż dwadzieścia cztery dni.

Czym jest Snapmaker 2? W skrócie jest to drukarka 3D o modułowej budowie, która poza samym drukowaniem umożliwia również grawerowanie i frezowanie. Modułowość konstrukcji polega na tym, że klient otrzymuje wstępnie poskładane poszczególne komponenty tego urządzenia, które może w szybki i prosty sposób połączyć ze sobą w całość.

Względem swojego pierwowzoru Snapmaker 2 doczekał się kilku usprawnień, które poprawiają nieco komfort pracy, ale nie przynoszą żadnej większej rewolucji. Według twórców urządzenie to jest po prostu mądrzejsze, szybsze oraz większe. Dodatkowo Snapmaker 2 dostępny jest w trzech różnych wersjach: A150, A250 oraz A350, których obszary robocze (dla druku 3D) wynoszą kolejno 160 x 160 x 145 mm, 230 x 250 x 235 mm oraz 320 x 350 x 330 mm. Pierwsza z nich wizualnie przypomina Snapmakera pierwszej generacji, dwie kolejne posiadają oś Z opartą na dwóch profilach aluminiowych.

Pierwsze sztuki Snapmakera 2 można było nabyć za 599 $ za wersję A150, 749$ za wersję A250 oraz 899 $ za wersję A350. W chwili obecnej do każdej z tych cen musimy dołożyć kolejno 120 $, 150 $ oraz 180 $.

Źródło: www.kickstarter.com

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Piotrek Konopka
Piotrek Konopka
5 lat temu

Błąd w trzecim wymiarze, trzeciego obszaru druku