TOP 5 najpopularniejszych nowych filmów o druku 3D – maj ‘19

Kategoria: Rankingi i zestawienia 04 cze 2019

Każdego miesiąca na kanały w serwisie YouTube trafiają dziesiątki nowych filmików, które pośrednio lub bezpośrednio związane są z drukiem 3D. Część z nich, z góry skazana na niebyt, odchodzi w zapomnienie, nieliczne zaś są w stanie się wybić, zyskując dość szybko ogromną popularność. W dzisiejszym zestawieniu zaprezentujemy pięć najpopularniejszych filmów minionego miesiąca na portalu YouTube. Będziemy się jednak skupiać wyłącznie na filmach nowych, które zostały dodane w danym miesiącu. Zapraszamy więc na przegląd pięciu najpopularniejszych filmików maja 2019 roku.

Przygotowując ranking skupimy się przede wszystkim na liczbie wyświetleń danego filmu, uzupełniając te informacje o czas przez jaki jest on dostępny dla oglądających.

Miejsce 5 – jak wykonać półkę do przechowywania filamentu

Liczba wyświetleń: 361 500

Czas na YouTube: 3 tygodnie

Rewelacyjny poradnik przedstawiający proces projektowania oraz wykonania półki do przechowywania filamentu wraz z organizerem na wszystkie niezbędne, w czasie korzystania z drukarki 3D, narzędzia. Na filmie mamy możliwość obejrzenia profesjonalnej realizacji przy pomocy całej masy profesjonalnych narzędzi.

Miejsce 4 – pierwszy wydruk z drukarki 3D FlashForge

Liczba wyświetleń: 484 637

Czas na YouTube: 2 tygodnie

Materiał jest najprawdopodobniej parodią filmów Naomi „Sexy Cyborg” Wu. Zgłębiając nieco twórczość autorki tego filmu trafiłem na ciemną stronę Internetu, więc w tym miejscu musi nastąpić gwałtowne zakończenie zdania…

Miejsce 3 – druk 3D całej rakiety w mniej niż 60 dni

Liczba wyświetleń: 572 390

Czas na YouTube: 2 tygodnie

Film prezentuje grupę inżynierów w czasie pracy nad projektem, który ma na celu wykonanie całej rakiety, przy pomocy druku 3D, w czasie krótszym niż 60 dni.

Miejsce 2 – Pokeball z włókna węglowego

Liczba wyświetleń: 615 821

Czas na YouTube: 2 tygodnie

Autor materiału pokazuje krok po kroku proces powstawania Pokeball’a, którego elementy zewnętrzne wykonane zostały z włókna węglowego wzmacnianego dodatkowo włóknem szklanym. Forma do wykonania pierścienia środkowego z przyciskiem otwierającym Pokeball powstała przy udziale drukarki 3D Zortrax.

Miejsce 1 – wykonana z brązu rękawica Thanosa z filmu Avengers: Wojna bez granic

Liczba wyświetleń: 8 728 873

Czas na YouTube: 1 tydzień

Prawdziwy heros dzisiejszego zestawienia. Zaledwie tydzień na YouTube, a niespełna 9 mln wyświetleń. Film prezentuje proces powstawania rękawicy Thanosa z filmu o Avengersach. Do wykonania formy, która posłużyła do wykonania odlewu z brązu wykorzystano model wykonany na drukarce 3D. Pomimo niedoskonałości wynikających z wykorzystania technologii FDM efekt końcowy jest naprawdę imponujący.

Zdjęcie przewodnie: www.3dnatives.com

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments