Kolejna pierwsza na świecie drukarka 3D do czekolady

Kategoria: News 20 lip 2019

W niedzielę 7 lipca obchodziliśmy dość nietypowe święto jakim jest Światowy Dzień Czekolady. Na tą okoliczność jeden z najbardziej rozpoznawalnych producentów czekolady, firma Cadbury, przygotowała specjalną niespodziankę, wprowadzając do swojej oferty drukowane w 3D czekoladki.

Cała akcja promocyjna potrwa do 28 lipca i dostępna jest niestety tylko dla klientów z Australii. Wszyscy lokalni miłośnicy czekolady będą mieli okazję zasmakować tam w drukowanych w 3D czekoladkach, wykonanych (według Cadbury) na pierwszej na świecie drukarce 3D, która współpracuje z tą słodką masą.

Powyższe stwierdzenie wydaje się być nieco na wyrost, biorąc pod uwagę, że przez ostatnich kilka lat mieliśmy możliwość zobaczyć co najmniej kilka tego typu urządzeń. Można więc przypuszczać, że chodzi tutaj o pierwszą na świecie drukarkę 3D od firmy Cadbury.

Wybór Australii do tej niecodziennej promocji nie jest przypadkowy, ponieważ Cadbury Daily Milk to najbardziej lubiana marka czekolady na tym kontynencie. Drukowane w 3D czekoladki charakteryzują się różnymi wzorami, pośród których znajdziemy między innymi litery oraz kojarzone z Australią symbole, takie jak chociażby kangur.

Nietypowa drukarka 3D, na której przygotowywane są słodkie specyfiki przebyła daleką podróż z drugiego końca świata, ponieważ wyprodukowano ją w Wielkiej Brytanii. Nie znamy niestety żadnych jej parametrów ani szczegółów dotyczących jej budowy.

Zestaw dwóch czekoladek wyceniony został na 8$, za cztery sztuki trzeba z kolei zapłacić 15$.

Źródło: www.news.com.au

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments