Premiera ExOne S-MAX Pro™, czyli najszybszego dostępnego urządzenia do druku 3D z piasku

Kategoria: ExOne Informacje branżowe 09 lip 2019

Na zakończonych pod koniec ubiegłego miesiąca targach GIFA w Dusseldorfie swoją premierę miała najnowsza drukarka 3D firmy ExOne S-Max Pro™. Urządzenie to pozwala między innymi na osiąganie o wiele większej wydajności produkcyjnej w drukowaniu form oraz rdzeni odlewniczych. Dodatkowo dzięki nawiązanej współpracy z firmą Siemens opracowany został nowy system sterowania oraz integracja z platformą MindSphere, która umożliwia m.in. analizę danych czy bezpieczny monitoring parametrów druku z urządzeń mobilnych.

W stosunku do poprzedniego urządzenia S-MAX pole robocze pozostało bez zmian (1800 x 1000 x 700 mm), ale za to zwiększona została prędkość druku do 135 l/h co daje 18 sekund na warstwę. Przy takich parametrach jesteśmy w stanie wydrukować dwie pełne skrzynie robocze (1260 l każda) w 24 godziny, co pozwala realnie zaspokoić potrzeby produkcyjne w odlewnictwie. S-MAX Pro™ to także nowy typ głowicy do  nakładania spoiwa czy w pełni zautomatyzowany podajnik piasku, który pozwala na łatwą zmianę wysokości warstwy druku.

To nie koniec nowości. Inżynierowie ExOne opracowali również opcjonalny system box-in-box, który umożliwia ciągłą pracę urządzenia uwzględniając post processing wydruków. Dla szkła wodnego czy fenolu jest to wygrzewanie w piecu mikrofalowym oraz obowiązkowe oczyszczanie dla każdego typu spoiwa. Dzięki temu rozwiązaniu łączymy wiele urządzeń w skalowalną i w pełni zautomatyzowaną linię produkcyjną zgodnie z założeniami przemysłu 4.0. Cały proces został zaprezentowany na poniższej animacji.

Korzystając z ExOne S-MAX Pro™  jesteśmy w stanie wyprodukować rdzenie i formy odlewnicze bez modelu czy oprzyrządowania skracając czas dostawy z tygodni i miesięcy do godzin. Tego typu rozwiązanie idealnie wpisuje się w wizję nowoczesnej cyfrowej odlewni i może zrewolucjonizować podejście nawet konserwatywnych zakładów produkcyjnych, ponieważ oferowane wydajności produkcji rdzeni odlewniczych są naprawdę imponujące.

Oficjalnym partnerem ExOne w Polsce jest firma Colmex oferująca drukarki 3D do piasku.

Źródło: materiały prasowe

O autorze
Informacje Prasowe

3D w praktyce to czołowy serwis poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce, działający nieprzerwanie od 2014 roku.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments