TOP 5 najpopularniejszych nowych filmów o druku 3D – czerwiec ‘19

Kategoria: Rankingi i zestawienia 07 lip 2019

Każdego miesiąca na kanały w serwisie YouTube trafiają dziesiątki nowych filmików, które pośrednio lub bezpośrednio związane są z drukiem 3D. Część z nich, z góry skazana na niebyt, odchodzi w zapomnienie, nieliczne zaś są w stanie się wybić, zyskując dość szybko ogromną popularność. W dzisiejszym zestawieniu zaprezentujemy pięć najpopularniejszych filmów minionego miesiąca na portalu YouTube. Będziemy się jednak skupiać wyłącznie na filmach nowych, które zostały dodane w danym miesiącu. Zapraszamy więc na przegląd pięciu najpopularniejszych filmików czerwca 2019 roku.

Przygotowując ranking skupimy się przede wszystkim na liczbie wyświetleń danego filmu, uzupełniając te informacje o czas przez jaki jest on dostępny dla oglądających.

Miejsce 5 – model do prezentacji zamiany ruchu obrotowego w liniowy

Liczba wyświetleń: 147 311

Czas na YouTube: 2 tygodnie

Prezentacja procesu drukowania oraz składania popularnego modelu z Thingiverse, na którym w prosty sposób zademonstrować można zamianę ruchu obrotowego w prostoliniowy.

Miejsce 4 – drukowany w jednym kawałku mechanizm podtrzymujący silniczek modelu samolotu

Liczba wyświetleń: 241 083

Czas na YouTube: 3 tygodnie

Materiał przedstawia zmagania twórcy popularnego kanału “RCLifeOn” z wydrukiem mechanizmu podtrzymującego silnik napędzający model samolotu.  Element ten wykonany został w jednym kawałku, ale największym problemem okazał się dobór odpowiedniego materiału. Po wielu próbach padło na PC, ale i to tworzywo okazało się niewystarczające.

Miejsce 3 – niezwykłe rzeczy z drukarki 3D

Liczba wyświetleń: 282 165

Czas na YouTube: 3 tygodnie

Krótki filmik przedstawiający zlepek możliwości wykorzystania druku 3D w niemal każdej dziedzinie współczesnego życia. Wszystko to okraszone bardzo emocjonalnym komentarzem autora kanału, który ekscytuje się prezentowanym materiałem, uznając też za wydruki 3D, rzeczy które zostały…wygrawerowane lub wyfrezowane.

Miejsce 2 – projekt i wykonanie najgłośniejszego bączka-zabawki

Liczba wyświetleń: 389 142

Czas na YouTube: 3 tygodnie

Filmik umieszczony na kanale “Maker’s Muse”, który jest jednym z najpopularniejszych miejsc w serwisie YouTube, związanych bezpośrednio z drukiem 3D. Twórca kanału zainspirowany przez klasycznego bączka-zabawkę, pochodzącego z lat 50-tych ubiegłego stulecia, postanowił sprawdzić zależność pomiędzy jego kształtem, a głośnością wydawanego dźwięku. Celem testu było wykonanie bączka, który będzie najgłośniejszy.

Miejsce 1 – czy można wydrukować w 3D siebie samego

Liczba wyświetleń: 1 612 759

Czas na YouTube: 1 tydzień

Twórca kanału „Draw with Jazza” przeprowadził eksperyment polegający na wydrukowaniu własnej twarzy. W tym celu zeskanowaną w 3D głowę przekształcił w maskę, którą wydrukował w skali 1:1, a następnie pomalował w realistyczny sposób. Ostatnim krokiem było sprawdzenie, czy sztuczna twarz jest w stanie oszukać system rozpoznawania twarzy w telefonie oraz w tablecie.

Zdjęcie przewodnie: www.3dnatives.com

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments