PowerBelt3D – drukarka 3D z nieskończenie długim obszarem roboczym za 399 USD

Kategoria: Amatorskie drukarki 3D 29 sie 2019

Nieskończenie długi obszar roboczy to dość nietypowa koncepcja tradycyjnej drukarki 3D, pracującej w technologii FDM, która zamiast zwykłego regularnego obszaru roboczego w postaci kwadratu/prostokąta lub okręgu, bazuje na podajniku taśmowym, który jest w stanie zaoferować ciągły druk 3D. PowerBelt3D korzysta z tego typu rozwiązanie, oferując przy tym bardzo atrakcyjną cenę.

Koncepcja „nieskończenie” długiego obszaru roboczego polega na przechyleniu płaszczyzny drukowania pod kątem 45o i drukowaniu warstw na ruchomym pasie transmisyjnym, który staje się jednocześnie nietypowo zorientowaną osią Z. drukowane w ten sposób warstwy nie leżą wówczas równolegle do płaszczyzny stołu, na której stoi urządzenie, lecz zorientowane są również pod kątem 45o.

Rozwiązania tego typu jeszcze kilka lat temu wzbudzało dość spore kontrowersje, ale z racji tego, że pojawia się w coraz to większej liczbie drukarek 3D, spowszedniało na tyle, że powoli podchodzimy do niego jak do czegoś zupełnie normalnego. Największą zaletą tego typu drukarek 3D jest fakt, że dopóki posiadają one filament to są w stanie drukować nieprzerwanie, a powstające modele mogą trafiać do pojemnika, który umieszczony jest na końcu taśmociągu.

Problemem wszystkich poprzednich drukarek 3D tego typu była ich bardzo wysoka cena, która odstraszała nie tylko zwykłych klientów, ale też niewielkie firmy. PowerBelt3D to rozwiązanie, które trafi w możliwości finansowe tej właśnie grupy docelowej. Za zestaw do samodzielnego montażu zapłacić trzeba jedynie 399 USD, a czas jego składania powinien się zamknąć w 4-8 godzinach.

Wspomniana powyżej cena dotyczy jedynie przedsprzedaży, która ma rozpocząć się we wrześniu. Cena regularna wynosić będzie o 100 USD więcej. Obszar roboczy jest nieco mniejszy od swoich droższych odpowiedników, ale nadal jest to całkiem przyzwoity wynik, który mieści się w zakresie 200 mm x 170 mm x nieskończoność.

Źródło: www.fabbaloo.com

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments