Samsung Galaxy Note 10 z funkcją skanowania 3D

Kategoria: Programy i strony www Skanery 3D 11 sie 2019

Seria Samsung Galaxy Note 10 może być w chwili obecnej jednym z najpotężniejszych smartfonów dostępnych na rynku. Poza nieprzeciętną mocą obliczeniową urządzenie od Koreańczyków z Południa ma oferować funkcję, którą wykorzystać będzie można w technologii druku 3D. Dzięki specjalnej aplikacji nowy galaktyczny notes możemy bowiem “przekształcić” w skaner 3D.

Rynek telefonów komórkowych jest obecnie tak napompowany i wyeksploatowany, że coraz trudniej jest producentom zaskoczyć nas czymś nowym, co mogłoby mieć jakiekolwiek sensowne zastosowanie w naszym życiu codziennym. W urządzeniach tych montuje się obecnie takie ilości pamięci RAM oraz pojemności pamięci na nasze dane, że niejednokrotnie przewyższają one parametry naszych komputerów osobistych.

Producenci próbują wmówić nam również roczny cykl życia swoich smartfonów, wypuszczając rokrocznie nowe wersje swoich flagowców, których obecne ceny osiągają już absurdalne wartości rzędu pięciu, czy nawet sześciu tysięcy złotych. Aby zachęcić nas do zakupu nie wystarczy już tylko zwiększyć moc obliczeniową, trzeba przyciągnąć klientów czymś więcej. Czy funkcja skanowania 3D może być takim wabikiem?

Seria Galaxy Note od samego swojego początku uznawana jest za serię biznesową. Wbudowany rysik oraz duży ekran to znaki rozpoznawalne tych urządzeń. Nie da się jednak zaprzeczyć faktowi, że są to jedne z najlepszych dostępnych na rynku słuchawek. Piękny ekran, rewelacyjny aparat, a przede wszystkim idealna integracja z rysikiem to znaki rozpoznawcze tego modelu. Nie dziwi więc fakt, że coroczne premiery smartfonów z tej serii budzą na portalach branżowych, zajmujących się tą tematyką, bardzo dużo emocji. Podobnie było kilka dni temu, kiedy seria Note 10 zadebiutowała na rynku.

Skanowanie 3D przy pomocy smartfona nie jest jakąś wielką nowością. Od paru ładnych lat mamy taką możliwość, korzystając z odpowiedniego oprogramowania dodatkowego. Jakość pozyskanych w ten sposób skanów swoją jakością zbliżona jest do tego co jesteśmy w stanie pozyskać przy pomocy skanerów na bazie Kinecta, jak również innych tanich ręcznych skanerów 3D. Najnowsze notesy od Samsunga umożliwiają skanowanie 3D przy wspomaganiu technologii AR oraz aplikacji Scanner5, która kompatybilna jest podobno tylko z tymi urządzeniami (Note 10 oraz Note 10+).

Przy pomocy wspomnianej powyżej aplikacji możemy skanować interesujące nas obiekty, po czym nie tylko wysłać je do dalszej obróbki (na przykład pod druk 3D), ale też natychmiast przekształcić je w ruchome rendery. AR Doodle to kolejna opcja, która przy pomocy rysika S Pen pozwala na edycję zdjęć przy pomocy rysunków, efektów oraz wykonanych wcześniej animacji.

Funkcja skanowania 3D zaprezentowana została na poniższym filmie. Przyznać trzeba że wygląda ona tak nierealistycznie, że aż trudno uwierzyć w to, że nie jest to wcześniej przygotowana wersja modelu skanowanego obiektu. W początkowym etapie skan na ekranie telefonu wygląda tak jak możemy się spodziewać, że powinien wyglądać, by za sprawą naciśnięcia jednego przycisku zamienił się w idealną kopię skanowanej maskotki.

Jeżeli zaprezentowany efekt jest prawdziwy to Galaxy Note 10 może okazać się całkiem ciekawym, chociaż nie najtańszym, skanerem 3D.

Źródło: www.news.samsung.com

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments