TOP 5 najpopularniejszych nowych filmów o druku 3D – lipiec ‘19

Kategoria: Rankingi i zestawienia 09 sie 2019

Każdego miesiąca na kanały w serwisie YouTube trafiają dziesiątki nowych filmików, które pośrednio lub bezpośrednio związane są z drukiem 3D. Część z nich, z góry skazana na niebyt, odchodzi w zapomnienie, nieliczne zaś są w stanie się wybić, zyskując dość szybko ogromną popularność. W dzisiejszym zestawieniu zaprezentujemy pięć najpopularniejszych filmów minionego miesiąca na portalu YouTube. Będziemy się jednak skupiać wyłącznie na filmach nowych, które zostały dodane w danym miesiącu. Zapraszamy więc na przegląd pięciu najpopularniejszych filmików lipca 2019 roku.

Przygotowując ranking skupimy się przede wszystkim na liczbie wyświetleń danego filmu, uzupełniając te informacje o czas przez jaki jest on dostępny dla oglądających.

Miejsce 5 – wydruk oraz analiza różnych rodzajów klipsów

Liczba wyświetleń: 368 790

Czas na YouTube: 4 tygodnie

Prezentacja procesu drukowania oraz analiza różnych prototypów klipsów, które można wykorzystać jako narzędzie pomocnicze przy składaniu różnego rodzaju elementów łączących się na wcisk, w tym modeli wydrukowanych w 3D. Autor filmu prezentuje też zależność pomiędzy geometrią takich obiektów, a łatwością korzystania z nich.

Miejsce 4 – optymalizacja topologiczna w projektowaniu wsporników pod półkę

Liczba wyświetleń: 387 383

Czas na YouTube: 1 tydzień

Thomas Sanladerer prezentuje swój najnowszy projekt, czyli wsporniki pod półkę zawieszaną na ścianie. W projektowaniu posługuje się programem Fusion 360 oraz analizą optymalizacji topologicznej, która pozwala na wykonanie elementu możliwie jak najbardziej wytrzymałego, przy wykorzystaniu jak najmniejszej ilości materiału.

Miejsce 3 – odpudełkowanie drukarki 3D Anet A8

Liczba wyświetleń: 533 186

Czas na YouTube: 3 tygodnie

Filmik przedstawia unboxing oraz proces składania i test Anet A8, czyli jednej z najpopularniejszych obecnie drukarek 3D na rynku.

Miejsce 2 – projekt i wykonanie drukowanej w 3D obudowy głośnika

Liczba wyświetleń: 909 500

Czas na YouTube: 4 tygodnie

Tym razem coś dla melomanów. Na powyższym filmie zaprezentowano proces projektowania oraz wydruku na drukarce 3D Prusa i3 MK3 specjalnej obudowy na głośnik, która ma oferować bliżej nieznane mi nowe doznania z słuchania ulubionej muzyki.

Miejsce 1 – druk 3D… etui na telefon komórkowy

Liczba wyświetleń: 1 585 278

Czas na YouTube: 4 tygodnie

Stały bywalec pierwszego miejsca naszej listy, czyli twórca kanału RCLifeOn prezentuje poradnik jak przy pomocy drukarki 3D o wartości 1000 $ oraz wielu innych mniej lub bardziej kosztownych narzędzi, wykonać warte 2 $ etui na telefon. W całym procesie wykorzystuje metodę water transfer printingu jako technikę nanoszenia grafiki na obiekt.

Zdjęcie przewodnie: www.3dnatives.com

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments