Allevi BioPrint Pro – nowe oprogramowanie do biodruku 3D

Kategoria: Druk 3D w medycynie Programy i strony www 06 wrz 2019

Amerykańska firma Allevi, znana z produkcji desktopowych biodrukarek 3D, za swoją misję obrała sobie tworzenie urządzeń wszechstronnych, wydajnych oraz łatwych w użyciu. Pozwala to wielu laboratoriom na świecie na projektowanie oraz wytwarzanie niezbędnych do badań tkanek 3D. Poza maszynami oraz biotuszami, firma posiada w swojej ofercie także oprogramowanie. Najnowszą jego wersją jest Allevi BioPrint Pro.

Allevi to amerykański startup, który na rynku pojawił się około pięć lat temu. Przez ten czas wypuścił na rynek cztery biodrukarki 3D oznaczone jako 1,2,3 oraz 6. Liczby te odzwierciedlają liczbę wytłaczarek zamontowanych w danym urządzeniu. Nowe oprogramowanie jest narzędziem, które przeprowadza każdego użytkownika przez wszystkie etapy przygotowania modelu do biodruku 3D.

Co ciekawe Allevi BioPrint Pro działa całkowicie online w trybie przeglądarkowym, co oznacza, że możemy z nim pracować na dowolnym komputerze, w dowolnym miejscu na świecie. Możemy przy jego pomocy tworzyć projekty, definiować materiały oraz monitorować nasze wydruki. Warto jednak pamiętać, że praca w chmurze nie dla każdego jest rozwiązaniem bezpiecznym, zwłaszcza kiedy pracujemy nad jakimś “supertajnym” projektem.

Dla możliwie jak największego komfortu pracy, oprogramowanie wyposażono w funkcjonalny interfejs z najnowocześniejszymi funkcjami wizualizacji, aby umożliwić użytkownikom zobaczenie oraz naprawę potencjalnych problemów w swoim projekcie, przed rozpoczęciem procesu biodruku 3D. Ponadto znajdziemy tutaj przepływ pracy oparty na projektach, wbudowane generowanie modeli oraz zintegrowany slicer.

Allevi z niewielkiej „garażowej” firmy wyrosła na znaczącego gracza w branży biodruku 3D, a jego rozwiązania wykorzystywane są w laboratoriach rozmieszczonych praktycznie na całym świecie.

Źródło: www.3dnatives.com

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments